Tag Archives: забава

(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО) Славјето се претворило во пекол: Играла покрај прозорецот па паднала од втор спрат!

Морничавата сцена ги потресла сите на забавата… Колумбискиот пејач Енгел Мелоди Ренфиго на својот Фејсбук профил објави видео на кое се гледа како една девојка паѓа од вториот кат на зградата на земја. Енгел бил гостин на приватна забава во Баранкилја, каде требало да отпее некои од најголемите хитови. Додека …

Повеќе »

Забави за памтење: За овие три хороскопски знаци летото ќе биде исполнето со фантастични авантури

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Лето е. Сонцето сјае, деновите се долги, живееме послободно и се обидуваме да се забавуваме што е можно повеќе. Ако им се верува на sвездите, овие три хороскопски знаци …

Повеќе »

Германија – На забава се инфицирале 25. млади: Меѓу нив имало и вакцинирани лица кои добиле делта сој

Се сомнева дека короната ја добиле од најмалку двајца заразени гости. Ова жариште досега донесе вкупно 34. инфекции, изјавил надлежниот покраински секретар Кнут Билер за весникот „Бадише Нојесте Нахричен“. Шестмина целосно вакцинирани лица биле позитивни на делта Инфицираните досега имале типични симптоми на корона и никој од пациентите досега немал …

Повеќе »

КАКВИ ТОРТИ, КАКВИ БАЛОНИ?! Розово контра сино во најблескавата пресметка на сите времиња: Вака се открива полот на бебето кога родителите имаат (пре) голема фантазија!

Кечерот што го претставувал момчето носел сини хеланки и здолниште, додека девојчето го претставувал борач облечен во розово… Забавите за откривање на полот на бебињата станаа популарни последниве години, а идните родители тоа најчесто го прават со пукање на балони или сечење торта. Како и да е, двојка од Њу …

Повеќе »

(ФОТО) Надал се повлече од Вимблдон и ОИ па е сликан како се забавува на јахтата од 6,4 милиони долари

Рафаел Надал по поразот од Новак Ѓоковиќ во полуфиналето на Ролан Гарос реши да направи мала пауза од тенисот, наведувајчи дека има повреда на петата. Но, објавени се и фотографии од неговата забава на луксузната јахта. „Кралот на земјата“ беше победен во Париз само по трет пат на Ролан Гарос, …

Повеќе »

(ФОТО) Росана повторно ќе стане баба: „Среќни, пресреќни…! Ќерката на пејачката е бремена, а го откри и полот на бебето

Македонската пејачка Росана Сариќ – Тодоровска ќе стане баба во вторпат, а својата среќа ја сподели на Фејсбук со изјавата:„Среќни, пресреќни…Нашето внуче, нашиот Ноа ќе си добие братче, а ние уште еден внук…“ Имено, нејзината ќерка Ивана и нејзиниот сопруг, Англичанецот Џејмс Холт повторно ќе станат родители. Росана на својот …

Повеќе »

(ВИДЕО) Во екстаза, тој го притиснал до крај гасот на дизелашот, а потоа татнело

Во АМЕРИКА, тие сакаат да гледаат како фосилни ѕверови се разбрануваат на динамометар. Веќе бевме сведоци на експлозии на мотори на вакви изложби, а и оваа не поминала без сличен епилог. На настанот наречен Ultimate Callout Challenge (UCC) 2021, „потерата“ на динамометарот тргнала наопаку. И тука во игра бил Dodge …

Повеќе »

(ВИДЕО) СЛАВЕЛЕ РОДЕНДЕН ПА ПАДНАЛЕ: Се срушил балкон па 15. луѓе паднале на камења – деветмина повредени!

Камерите го забележале моментот кога паднал балконот на куќа на плажа, во Малибу, додека на него имало најмалку 10. лица кои присуствувале на роденденска забава. Девет лица се повредени, а две се во критична состојба. – Група луѓе беа на балконот, а ние слушнавме како нешто пука и ги видовме …

Повеќе »

(ФОТО) Меси организирал „тимска забава“ на скара во неговата куќа. Ла Лига: „Ќе биде казнет!“

Раководството на Шпанската фудбалска лига (LFP) најави истрага и можни казни за Лионел Меси и другите играчи на Барселона по собирот организиран од капитенот на тимот деновиве, пишува шпански ABC. Меси ги поканил сите свои соиграчи и нивните жени на скара во неговиот дом за да го подигнат моралот на …

Повеќе »