Tag Archives: љубовна врска

3. зборови кои ќе го променат текот на вашата врска: Обидете се да го кажувате ова почесто и вашата врска ќе цвета

Три збора што треба да ги кажувате во врската… Еден љубезен збор отвора и железна врата. Го слушавме ова безброј пати во текот на животот, но дали навистина го применуваме? Во животот, најчесто во емотивните врски, понекогаш забораваме дека комуникацијата е клучот за се. Ако знаевте дека 3. зборови можат …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) НЕШТО НАЈЕРОТИЧНО НА СИТЕ ВРЕМИЊА – Минута што влезе во историјата: „Изгледаше како водење љубов со претседателот пред 40. милиони луѓе“

Дознајте што точно се случило ноќта кога Мерлин Монро му пеела серенада на ЏФК во Медисон Сквер Гарден во Њујорк … Годината е 1962. Фаталната русокоса Мерлин Монро се обидувала да го оживее својот препознатлив приватен и професионален живот. Таа сè уште била голема филмска ѕвезда, но нејзиниот филм „Неприлагодени“ …

Повеќе »

Со овие четири хороскопски знаци најлесно се манипулира во љубовна врска

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… ИМА хороскопски знаци кои поради својата природа, особено длабоките емоции што ги имаат, се поподложни на манипулации во љубовните врски од другите знаци. Кога ќе се заљубат во некого, …

Повеќе »

Секоја врска поминува низ ПЕТ ФАЗИ, но повеќето парови остануваат заглавени во ТРЕТАТА

Во која фаза сте вие ​​и вашиот партнер? Многу студии кои се занимаваа со темата „љубов“ дошле до заклучок дека секоја врска поминува низ пет фази, но дека многу парови остануваат заглавени во третата, по што обично раскинуваат. Меѓутоа, оние кои ја надминале таа кризна трета фаза, тоа е знак …

Повеќе »

(ФОТО) Анџелина Џоли фатена на вечера со 15. години помладиот музичар – дали сепак приказните за нивната романса се вистинити?

Анџелина Џоли и The Weeknd биле фатени на заедничка вечера, по што отишле во неговата луксузна вила на Бел-Ер. Американската актерка Анџелина Џоли беше снимена како излегува на вечера со музичарот The Weeknd во познат ресторан во Санта Моника, само неколку месеци откако почнаа да кружат гласини за нивната романса, …

Повеќе »

Два знаци кои се најмоќниот љубовен пар на Зодијакот

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Астролозите тврдат дека луѓето родени во знакот на Рак и луѓето родени во знакот на Скорпија ја чинат најдобрата хороскопска љубовна двојка. Овие два знака совршено се разбираат и …

Повеќе »

Адел „фатена“ со новиот дечко: Се забавувале во Лондон

Откако го раскина седумгодишниот брак со Симон Конецки, Адел ја започна својата трансформација. Многумина веруваат дека разводот е причина за диетата со чија помош Адел ослабе неверојатни 45. килограми. По разводот, медиумите шпекулираа дека Адел влезе во врска со раперот Скепт, а медиумите конечно ги фатија заедно. „The Sun“ ексклузивно …

Повеќе »

Три потези кои ќе ви помогнат да ја оживеете страста во врската

На почетокот на врската посебен труд и не е потребен бидејќи сите гестови ни доаѓаат природно поради залуденоста со вашиот партнер. Но, после некое време желбата и возбудата е потребно да се обноват. Овие три потези ќе ви помогнат да го збогатите својот љубовен живот и да ја вратите страста …

Повеќе »

(ФОТО) Црнка со занесни облини е девојка на првакот на Формула 1: Луис Хамилтон се вљубил во механичарка!

Новата девојка на првакот на Формула 1, Луис Хамилтон е Захра Елис, модел и механичарка. Захра Елис е занесна бринета со раскошни облини но и дизајнерка на долна облека, а она што е необично за девојката – таа е врвна механичарка. Парот е првпат виден заедно како се враќа од …

Повеќе »