Секоја врска поминува низ ПЕТ ФАЗИ, но повеќето парови остануваат заглавени во ТРЕТАТА

Во која фаза сте вие ​​и вашиот партнер?
Многу студии кои се занимаваа со темата „љубов“ дошле до заклучок дека секоја врска поминува низ пет фази, но дека многу парови остануваат заглавени во третата, по што обично раскинуваат.
Меѓутоа, оние кои ја надминале таа кризна трета фаза, тоа е знак дека имаат вистинска љубов и сроден дух до себе, и во повеќето случаи остануваат заедно до крајот на животот.
Ова се фазите низ кои поминува секоја романтична врска.

1. Вљубување
Првата фаза е заљубување, при што дури и при самата помисла на таа посебна личност, во стомакот се чувствуваат „пеперутки“. Тогаш обично фантазирате за вас како двојка и за заедничка иднина.
Во оваа фаза, која е релативно пократка од другите, убедени сте дека овој маж или жена се вистинската личност за вас.


2. Сега сте официјално двојка
Во оваа фаза, доаѓа период на романса, но и состанување. Имате чувство дека засекогаш би можеле да бидете во прегратките на партнерот и дека никогаш нема да ви биде здодевно.
Ова е исто така период на заедништво и среќа, почеток на заеднички живот, брак, создавање семејство. Сето ова може да потрае некое време, а потоа доаѓате до фаза број три, кога ќе се појави криза.


3. Соочување со реалноста
Ова е фазата што предизвикува распаѓање на многу врски и бракови. За време на тоа, илузиите исчезнуваат, а потоа се соочувате со реалност која ќе ви изгледа посурова отколку што навистина е. Ќе сфатите дека вашиот партнер е личност од месо и крв, дека има недостатоци и мани.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Хороскоп за утре за сите хороскопски знаци: Прочитајте што нè советуваат ѕвездите за утре, 17.06.2024 година, во врска со работата, љубовта и здравјето

Овен Работа: Солиден работен ден ги очекува родените во знакот Овен за да ги завршат …