Tag Archives: интернет

(ВИДЕО) Нарачала фустан преку интернет, тоа што пристигнало е смешно: „Таман за Барби“

Иако носи XS или S големина, не очекувала да и пристигне толку мал фустан. Купувањето преку Интернет може да биде полн погодок – потребни се неколку кликања за да се стигне до саканото парче на домашна адреса, но често се случува таквото купување да биде целосно промашено и да предизвика …

Повеќе »

(ВИДЕО) НЕПРИЈАТНО ИЗНЕНАДУВАЊЕ – ДЕВОЈКАТА НАРАЧАЛА ТЕСЕН СЕ**И ФУСТАН А ДОБИЛА КРПА: Кога ќе видите како изгледа, НЕМА ДА ВЕРУВАТЕ дека тоа е фустанот од сликата

Факт е дека е тешко да се одолее на предизвикувачкото парче облека кое го гледате на Интернет, на професионалните фотографии. Тоа о се случило и на една тиктокерка, кој го споделила искуството од неуспешниот шопинг на „слепо“. -Фустанот го нарачав преку интернет и се зачудив од тоа што пристигна, ништо …

Повеќе »

(ВИДЕО) ОВА МОЖЕ ДА ИМ СЕ СЛУЧИ НА СИТЕ! Девојката отворила профил на сајт за запознавање и доживеала СТРАШНА ситуација

Бројот на луѓе на апликациите за запознавање експоненцијално порасна во последниве години. Затоа виртуелниот свет станува се поопасен, па никогаш не знаете што може да ве чека откако ќе му пристапите. Една девојка доживеала ужасна ситуација кога сакала да најде сродна душа преку апликација за запознавање, а тоа може да …

Повеќе »

(ФОТО) Веднаш ќе забележите дека фотошопот не успеал, поради што српската министерка станала вирален хит

ФОТОШОП грешката на српската министерка за труд, вработување, ветерани и социјала, Дарија Кисиќ Тепавчевиќ станала вирален хит. На Инстаграм министерката се пофалила со фотографии од референдумот во таа земја, но на една фотографија малку претерала. Следбениците забележале дека вратата зад неа е искривена, како што обично се случува кога некој …

Повеќе »

(ФОТО) „Изгледа како сунѓер“: Луѓето се скарале поради разголената слика на Шварценегер (74)

Арнолд Шварценегер со само една гола фотографија на 74-годишна возраст ги подели луѓето ширум светот. Во животот имаше неколку кариери, а не се знае која од нив била поуспешна. Тој е роден во Австрија, но со доаѓањето во САД го направи своето име планетарен бренд. Пред да стане холивудски актер, …

Повеќе »

МКЦ стана дел од меѓународниот проект ВИДЕОДРУМ

МКЦ станува дел од проектот Видеодрум со гостување во третата епизода закажана за емитување вечерва од 21. часот на Channel Zero. Се работи за видео емисија во која се презентираат концертните активности на Културни центар ГРАД (Белград), Mochvara(Загреб), KUD Channel Zero (Љубљана), Радио Ројц (Пула), а од денес и активностите …

Повеќе »

ДА ГО ИСКОРИСТИМЕ ИНТЕРНЕТОТ: Гласајте онлајн за македонските претставници на Јуниорскиот Евросонг!

Македонските претставници веќе важат за фаворити на овој избор, а доказ за тоа се и над милион и пол прегледи на видеото за песната „Green forces“, како и високите позиции на листите. Кристина, Анастасија, Миха и Филип, децата од популарната телевизиска серија „Дајте музика“ на МРТ, кои ќе ја претставуваат …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Многумина ќе згрешат при броењето: Колку Квадрати гледате на сликата?

За оваа загатка имаше расправии на интернет. Фотографијата од старата сложувалка на која треба да се најдат сите квадрати се скарала бројни корисници на социјалните мрежи откако повторно станала вирална. Илјадници луѓе се обидоа да го најдат вистинскиот број, но повеќето од нив одговорија погрешно. Затоа, добро погледнете ја фотографијата, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Животната лекција на 5-годишното девојче се споделува на Интернет, погледнете што рекла!

Животната лекција на малото девојче Аби стана хит откако нејзиниот татко објави видео во кое Аби дава совети. Аби си играла со нејзините играчки кога тато снимил како разговара со неа за животните лекции. Аби не сакала да и пречат во играта и им рекла на сите да продолжат да …

Повеќе »