Tag Archives: интернет

(ВИДЕО) ДНК СО КОНЦЕРТ на интернет: „Седи дома, биди кул!“

Македонските музичари, посебно оние кои имаат редовни настапи, пред избивањето на пандемијата со коронавирусот, чувствуваат потреба на својата публика да и ‘дадат нешто повеќе’ и во овие тешки времиња кога се забранети сите јавни собирања…И, секој го прави тоа на свој начин… Но, ДНК не би биле тоа што се …

Повеќе »

(ВИДЕО) Шакира со настапот на „Супер Бол“ станала главна тема на шеги!

Полувремето на Супер Бол ниту оваа година не ги разочарало гледачите. Жешките настапи на Шакира и Џеј Ло ја запалиле публиката, а сите забележале еден необичен детал од перформансот на Шакира. Пред на сцената да и се придружи Џеј Ло, Шакира извела потег со јазикот кој станал вирален хит. If …

Повеќе »

(ФОТО Галерија) Се појавиле приватни фотографии на Меган Маркл: Морала да ги избрише… а сега се на интернет!

Иако Меган не се надевала на тоа кога го завела принцот Хари, некој „ги симнал“ нејзините приватни фотографии од социјалните мрежи и сега се „шират“ по интернет… Меган Маркл (38) и принцот Хари (35) и’ понатаму се главна светска тема бидејќи одлучиле да си заминат од британското кралско семејство, да …

Повеќе »

ШОКАНТНО ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ ОД ФБИ – ПАМЕТНИТЕ ТЕЛЕВИЗОРИ ВЕ ШПИОНИРААТ: Хакерите можат да ви видат се’ дома, но и да прислушкуваат!

Американскиот ФБИ предупредува дека паметните телевизори, кои за разлика од обичните, се поврзуваат на Интернет, се особено ранливи на напад од хакери кои на тој начин можат да влезат во нечиј дом. Во објавата на блогот на филијалата во државата Орегон ФБИ така се објаснува дека, покрај тоа што обезбедува …

Повеќе »

(ФОТО) ТОЈ ЛУД СВЕТ – АВСТРАЛИСКА РИАЛИТИ ЅВЕЗДА КИДНАПИРАЛА МАЖ: Животот му го направила пекол а поради ова завршила зад решетки!

Тејлор и 22-годишниот напаѓач се обвинети за изнудување и присилно одземање на слободата, физички напад и поседување дрога. Приведени се на суд во Бризбејн и одбиено им е барањето за кауција. Сузи Тејлор (49), австралиска риалити ѕвезда, обвинета е поради тоа што заробила маж (33), кој го запознала преку Тиндер …

Повеќе »

ГЕРМАНИЈА: Свештеник убедил двајца мажи да ја силуваат неговата бивша љубовница

Свештеник на суд рекол дека не му е јасно зошто го направил тоа и дека тој за себе има сосема поинаква слика. Неговата сопруга размислувала да го остави… Свештеникот Рајнер Х. (60) од Германија се нашол на суд бидејќи на интернет договарал со двајца мажи да ја силуваат неговата бивша …

Повеќе »

(ФОТО) Серена Вилијамс:„Пребарував на интернет за дечкото и дознав дека има деца од порано…“

Серена открила дека не и е едноставно со бизнисмен, коосновач на интернет страницата Редит бидејќи таа е спортистка, а Алексис е деловен тип и дека се потполно спротивни... Тенисерката Серена Вилијамс (38) изјавила дека не знаела дека нејзиниот тогашен дечко, а сега сопруг, Алексис  Оханиан (36) има дете од претходниот …

Повеќе »

(ВИДЕО) ТАЖНО – СЕ СОБЛЕКУВАЛА НА ИНТЕРНЕТ ЗА ЏЕПАРЛАК: Манијак барал да направи нешто ПЕРВЕРЗНО а додека умирала го исклучил компјутерот!

Хоуп Барден (21) од англиското гратче Стафдоршаер умрела за време на сексуална игра на гушење, преку веб камера. Од другата страна на камерата бил сопственик на паб кој, за време на нивната интернетска „игра на улоги“, и рекол самата себе да се гуши со шал што на крај ја чинело …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Работела како готвачка а поради овие фотки објавувани на интернет заработува милиони!

После повредата на колено на кошарка, Австралијанката, Џем Волфи, „се лекувала“ во теретана. Почнала да објавува фотографии и снимки на Инстаграм, а сега ја следат повеќе од 2,5 милиони луѓе… Австралијанката Џем Волфи (27) е бивша готвачка. Средното училиште го напуштила за да работи по 70. часа неделно во кулинарството, …

Повеќе »