(ВИДЕО) Нарачала фустан преку интернет, тоа што пристигнало е смешно: „Таман за Барби“

Иако носи XS или S големина, не очекувала да и пристигне толку мал фустан.
Купувањето преку Интернет може да биде полн погодок – потребни се неколку кликања за да се стигне до саканото парче на домашна адреса, но често се случува таквото купување да биде целосно промашено и да предизвика општа смеа.
Тиктокерката Луси Мекнил нарача фустан преку Интернет, но кога парчето стигнало на нејзината адреса, сфатила дека може да го носи само кукла.
Објавата е прегледана милиони пати, а многумина коментираат: „Ова е многу смешно“, „Таман за Барби!“

@lucymcneillx


♬ original sound – Niana Guerrero


Меѓутоа, Луси не одолеала да го проба фустанот и успеала да „влезе“: „Бев целосно шокирана“, изјавила таа за The Sun. „Сепак, успеав да го носам, но не би го носела во јавност!“, додала разочараната девојка.

Фото: Илустрација


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

НАЈГОЛЕМИ МАНИПУЛАТОРИ НА ХОРОСКОПОТ: 3 знаци кои можат да ве измамат без да сфатите

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации …