Tag Archives: фустан

(ВИДЕО) ДАЛИ ВИ СЕ ДОПАЃА? – Хрватска инфлуенсерка го „украла шоуто“ во смела креација која ги истакнала нејзините облини

Хрватската инфлуенсерка Ивана Мишковиќ го привлече вниманието со своето појавување на забавата на Story Hall of Fame која се одржа синоќа во Загреб. Имено, таа носела фустан од дизајнерката Ивана Јуриќ со комбинезон во боја на кожа. Поради оваа оптичка илузија, многумина мислеле дека таа се разголела. Изгледот го комплетирала …

Повеќе »

(ВИДЕО) НАЈПОЗНАТАТА АДВОКАТКА ДОШЛА ДА ОДРЖИ ГОВОР, КОМЕНТАРИТЕ НЕ ПРЕСТАНУВААТ: Кога виделе што носи, настанал МОЛК!

Амал Клуни во центарот на вниманието поради фустанот! Амал Клуни, сопругата на познатиот холивудски актер Џорџ Клуни, изненади со нов моден стил на церемонијата на доделување на наградите „Cartier Women’s Initiative“, која се одржа во Париз. Најпознатата адвокатка за човекови права зборувала за преземање на правата на жените во светот, …

Повеќе »

(ФОТО) „Преефтино и вулгарно“: Салма Хајек ги разочарала луѓето со својот аутфит на Мет Гала

ЕДНА од најубавите холивудски актерки Салма Хајек на својот Инстаграм профил објави фотографија на која се гледа како позира во црвениот фустан што го носеше на овогодинешната Мет Гала, но нејзиниот моден избор ги разочара следбениците и предизвика бројни негативни реакции. View this post on Instagram A post shared by …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Џенифер Лопез: „За малку ќе загинев на снимањето на новиот филм, беше страшно“

ЏЕНИФЕР ЛОПЕЗ гостувала во интервју за BuzzFeed, а и се придружиле и нејзините колеги од Shotgun Wedding, Џош Духамел и Џенифер Кулиџ. На прашањето кој најверојатно ќе направи „вратоломии“ при нивниот прв обид на снимање, Лопез рекла дека таа и Духамел станале многу добри во опасните сцени за време на …

Повеќе »

(ФОТО) Продадено – и тоа за речиси 500.000 долари повеќе од проценката

Фустанот со боја на модар патлиџан што го носела принцезата Дијана е продаден за 604.800 долари (што е околу 556.000 евра) по жестоко наддавање. Ова го објави аукциската куќа „Сотеби“ на Твитер „ПРОДАДЕНО! Иконскиот фустан на принцезата Дијана, од дизајнерот Виктор Еделштајн достигна цена од 604.000 долари, речиси 500.000 долари …

Повеќе »

(ФОТО) „МИС УНИВЕРС 2022“ – Мис Тајланд се појавила во фустан од отворачи за конзерви, зад се е тешка животна приказна

Тајланѓанката Ана Суангам-иам ја освои наградата „Impact Wave Leadership Award“ на овогодинешниот натпревар „Miss Universe“, а потоа на својот Инстаграм профил сподели како е создаден нејзиниот рециклиран фустан. Според Мис Тајланд, фустанот е потсетник на нејзиното тешко детство, бидејќи нејзините родители работеле како собирачи на ѓубре. Затоа решила да направи …

Повеќе »

Хрватите не престануваат да го коментираат фустанот кој Лепа Брена го носела на дочекот на Нова ТВ

Пејачката ѕвезда Лепа Брена настапила во однапред снимената новогодишна програма на Нова ТВ, а гледачите не престануваат да го коментираат нејзиниот избор на фустан. View this post on Instagram A post shared by BRENAFANPAGE (@brenafanpage) 62-годишната пејачка се појавила во црн фустан, над кој било исцртано голо женско тело. На …

Повеќе »

(ВИДЕО) Најубавата жена на планетата ги открила своите облини и многу повеќе

На премиерата на филмот „Вавилон“ во Лос Анџелес, австралиската актерка се појавила во многу интересна комбинација и го оправдала статусот на најубава жена на планетата, титула што и ја додели магазинот Maxim. Марго Роби (32) се појавила во црн фустан кој се врзува околу вратот откривајќи затегната фигура, но и …

Повеќе »

(ФОТО) ПОСЕБНА ПОСВЕТА – Никогаш почудно модно издание на Џули Робертс: Со фустан одала почит на колега

Џулија Робертс решила да му оддаде почит на својот колега Џорџ Клуни со своето најново модно издание, а на необичниот фустан што го носела беа нацртани негови фотографии. Холивудската актерка гостувала на 45-тото доделување почести на Кенеди Центарот во Вашингтон, а нејзината облека била во центарот на вниманието за време …

Повеќе »