Tag Archives: пример

(ВИДЕО+ФОТО) На момче од Јапонија му се смееле кога на Роналдо му го рекол својот сон: Еве каде е денес!

Во 2014 година РИЈОТА ИВАОКА имал можност да се сретне со Кристијано Роналдо и да му постави прашање пред публиката. Роналдо тогаш го застапуваше Facial Fitness Pao, јапонски производ за убавина. Иваока во тоа време бил 12-годишник и доби шанса да постави прашање за Роналдо. „Сакам да играм со тебе. …

Повеќе »

Секоја чест – Неверојатно но вистинито: На онлајн концертот на Марија Шерифовиќ биле собрани 166.666 евра за лекување на малечката Миња

Синоќа, Марија Шерифовиќ го одржа својот хуманитарен онлајн концерт на платформата „YOUBOX“. Цената на билетот била СМС порака за лекување на малата Миња Матиќ, а наводно биле испратени над 100. илјади пораки, што значи дека, на овој начин, биле собрани околу 20.000.000 динари (околу 166.666 евра). Иако концертот прво бил …

Повеќе »

Шокантна одлука: НБА дозволила марихуана!

Според американските медиуми, НБА лигата донесе одлука да го откаже тестирањето на играчи за канабис во претстојната сезона од безбедносни причини. Раководството на НБА-лигата така ја продолжи одлуката донесена ова лето, кога лигата продолжи да игра во „балонот“ во Орландо по пауза поради пандемијата на коронавирусите. Според американските медиуми, НБА …

Повеќе »

Бивши американски претседатели подготвени да се вакцинираат, против корона, пред тв камери

Поранешните американски претседатели Барак Обама, Џорџ В. Буш и Бил Клинтон изјавиле дека се подготвени да бидат вакцинирани против коронавирус пред телевизиските камери за евентуално да ја уверат скептичната јавност во врска со безбедноста на новата вакцина. И’ Иванка Трамп, постарата ќерка и советник на Трамп, рече дека ќе биде …

Повеќе »

Ова е фотографија од австрискиот претседател

Австрискиот претседател Ван Дер Белен е некој кому возењето со јавниот превоз не му е туѓо.Таа пракса ја продолжил и во време на пандемијата на ковид-19, за што сведочи и фотографијата која ја објавил минатата недела. „На пат со Wiener Linien (виенски трамвај) во посета на Complexity Science Hub Vienna …

Повеќе »

(ФОТО) ПОЗИТИВЕН ПРИМЕР: Споделил фотографија пред и после зависноста од дроги и станал хит на интернет

Неговата приказна многумина инспирирала… Минатата недела, корисник на „Редит“ објави пред/по фотографија од дечко кој успеал „да го сврти“ животот, откако успеал да се извлече од пеколот на дрогата, а објавата станала вирална. Авторот на постот истакна дека момчето што успеало „да се состави“, заслужува секое признание. This guy who …

Повеќе »

(ФОТО) И СЕ МОЖЕ: На 62. години Шерон Стоун се соблекла во минијатурно бикини

Иако чекори во седмата деценија на животот, на актерката и завидуваат и многу помладите колешки. Не сте слушнале за Шерон Стоун само ако живеете во целосна изолација од светот а сигурно сте ја виделе во голем број филмови. Покрај филмовите, Стоун е едно од најпосакуваните лица на насловните страни на …

Повеќе »

(ВИДЕО) И’ ЧОВЕК ДА МУ ЗАВИДУВА: Куче „ставило“ очила за сонце, ги кренал сите четири во вис, рчи и ужива во леѓен како да е на море!

Некој е навистина роден да ужива! Бадијала слободно време и можности, кога луѓето честопати не се креативни ниту од акција. А сепак, од друга страна, некој знае како да направи атмосферата со минимум ресурси. Е, такво е ова куче, поточно неговиот сопственик, преку него порачува како да се ужива на …

Повеќе »

(ФОТО) УБАВА МАКЕДОНСКА ПРИКАЗНА – Бојан Трајковски е херојот на денот: Момчето 30 минути стоело со човекот со скршен колк додека дошла Брза помош

Вчера на социјалните мрежи актуелна е приказната за момчето кое вчера му пружило помош на повозрасен човек кој додека пешачел покрај Вардар, паднал и си го скршил колкот. „Другари, го најдовме Бојан Трајковски за помалку од еден час, Ви благодарам на сите што помогнавте. Е сега да ја раскажам приказната …

Повеќе »