Tag Archives: интернет

Браво за Магдалена Алексовска: Ќе пее во „Карнеги хол“ во Њујорк

Младата пејачка Магдалена Алексовска на 6. јуни ќе настапи во „Карнеги хол“ во Њујорк. Таа во 2015. година беше претставник на Македонија на „Јуниор Евровизија“, кога ја испеа песната „Плетенка“. За настапот Магдалена се пријавила преку онлајн аудиција која е отворена во цел свет. На аудицијата годишно се пријавуваат 15.000 …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Ексклузивно за „Екран“ од „Јуниор Евровизија“: Како Мина и тимот се подготвуваат за финалето – да помогнеме во пласманот со нашите гласови на интернет!

Нова Евровизија и нови желби и надежи за подобар пласман, како на претставниците од нашата земја така и на сите љубители на музиката во Македонија. Но, оваа година измените во системот на гласање на Јуниор Евровизијата можат да ни помогнат и во подобриот пласман на македонскиот претставник – Нина Блажев …

Повеќе »