(ФОТО) Веднаш ќе забележите дека фотошопот не успеал, поради што српската министерка станала вирален хит

ФОТОШОП грешката на српската министерка за труд, вработување, ветерани и социјала, Дарија Кисиќ Тепавчевиќ станала вирален хит.
На Инстаграм министерката се пофалила со фотографии од референдумот во таа земја, но на една фотографија малку претерала. Следбениците забележале дека вратата зад неа е искривена, како што обично се случува кога некој ќе претера во обидот да се разубави во програмите за уредување фотографии.

Кога фотографијата почнала да се шири на социјалните мрежи, министерката ја избришала и оставила само две необработени на својот профил, но за жал, интернет памети се, па и ова.„Па зошто ја избришавте фотографијата ‘убавина’?“, „А каде е сликата со погрешни штокови?“, „Недостасува само третата слика, каде што вратата е искривена во лош фотошоп“, можат да се видат уште коментари под нејзината објава, а Твитер е полн со слики од принтскрин.

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) ПОСЛЕДНАТА ФОТОГРАФИЈА НА НИКОЛА ТЕСЛА: Глетка која изненади многумина

Последната фотографија ја открива другата страна на овој генијален ум… Иако Никола Тесла многумина го …