Tag Archives: фотошоп

(ФОТО) ФОТОШОП ПРОПАСТ! ПЕЈАЧКАТА СЕ ИЗБЛАМИРАЛА! Фановите остро ја нападнале: „Изгледа како да има 12 години, што и е?!“

Американската пејачка Пола Абдул (60) ги изненадила своите следбеници на Инстаграм со една од последните објави каде изгледа со децении помладо отколку што всушност е.Абдул позирала со Хајди Клум, Жаклин Смит, Парис Хилтон и Кристал Канг Минкоф додека присуствувала на забавата на Кејти Хилтон, а потоа објавила неколку слики на …

Повеќе »

(ФОТО) Клои Кардашијан „се заиграла“ во фотошоп: Пред нејзините облини се искривиле ѕидот и огледалото

На профилот на Клои Кардашијан повторно се појави фотографија со промашување на Фотошоп, што предизвикало бројни коментари. Познатата Американка набрзо ја отстранила и се обидела да ја сврти ситуацијата во своја полза. Реалити ѕвездата на својот Инстаграм сподели нова фотографија на која се истакнати нејзините облини, но фановите забележале неколку …

Повеќе »

(ФОТО) Милијардерка ги фотошопирала сликите за Инстаграм, фотографите доловија како таа навистина изгледа!

Милијардерката Џоселин Вилденштајн, позната по повеќебројните пластични операции, изненади многумина со својата објава на Инстаграм. View this post on Instagram A post shared by JOCELYNE WILDENSTEIN (@jocelynewildenstein) Имено, милијардерката на Модната недела во Њујорк се појавила во црн тесен фустан, а вниманието на јавноста сепак го привлекло нејзиното изоперирано лице. …

Повеќе »

(ФОТО) Веднаш ќе забележите дека фотошопот не успеал, поради што српската министерка станала вирален хит

ФОТОШОП грешката на српската министерка за труд, вработување, ветерани и социјала, Дарија Кисиќ Тепавчевиќ станала вирален хит. На Инстаграм министерката се пофалила со фотографии од референдумот во таа земја, но на една фотографија малку претерала. Следбениците забележале дека вратата зад неа е искривена, како што обично се случува кога некој …

Повеќе »

(ФОТО) Позната српска инфлуенсерка отстранила личност од фотографијата, но заборавила на клучниот детал – Ова мора да го видите!

Познатата српска инфлуенсерка со повеќе од 150.000 следбеници, Ена Луна (Ена Чубрило), сакала да има фотографија од себе и оваа приказна добива смешен правец. Наместо лицето кое ја фотографирало да го прилагодува аголот на фотографијата или да побара лицето од фотографијата да се помести за момент, таа одлучила тоа да …

Повеќе »

(ФОТО) БЕЗ ГРАМ ШМИНКА И ФОТОШОП: Нина Бадриќ „го запалила“ Инстаграм со фотографија во костим за капење!

ХРВАТСКАТА пејачка Нина Бадриќ одмара на Хвар, а секојдневно објавува фотографии на Инстаграм. Најновата, во која пејачката позира во едноделен црн костим за капење, собрала повеќе од 10.000 лајкови. „Само живеј, само биди“, напишала таа покрај сликата. View this post on Instagram A post shared by Nina Badrić (@badrich) Голем …

Повеќе »

(ФОТО) Рита Ора објавила секси фотка – глупа грешка открила дека направила фотошоп

РИТА ОРА ги воодушеви фановите, оваа недела, со фотографии направени по тренингот. Додека некои само уживаа во погледот, оние со поостри очи забележаа дека пејачката си играла со фотошопот. На фотографијата која е објавена прозорецот во позадина е целосно деформиран, од каде може да се заклучи дека таа дигитално го …

Повеќе »

(ФОТО) 99. роденден на британскиот Принц Филип: Фановите забележале чуден детал!

Принцот Филип, кој е во брак со кралицата Елизабета Втора повеќе од седум децении, во среда, 10 јуни наполни. 99 години, поради што Бакингемската палата објави нова фотографија од кралицата и војводата од Единбург. Наместо голема прослава, принцот ќе го прослави роденденот во друштво на кралицата, на интимна вечера во …

Повеќе »

(ФОТО) Папараците ја разоткриле Ким Бесинџер: Познатата глумица убава само на фотографии со фотошоп!

Ким Бесинџер наполнила 65. години, а времето како да застанало – глумицата освојува каде и да се појави!Таа важи за една од најубавите на светот, а освен физичкиот изглед статусот на холивудска икона го стекнала и во бројните филмски остварувања во кои брилјирала. За бројните припадници на јавната сцена често …

Повеќе »