Tag Archives: грешки

(ФОТО) ГИ ОТКРИЛ НАЈЧЕСТИТЕ ГРЕШКИ – ОВА Е НАЈЛОШОТО ШТО МОЖЕ ДА И ГО НАПРАВИ МАЈКАТА НА ЌЕРКАТА! Познатиот руски психолог БРУТАЛНО ги навредил родителите: Еве што им прават на девојчињата!

Познатиот руски психолог Михаил Лабковски привлекува големо внимание со своите интересни и остри ставови. Посебно се занимава со женските прашања, а често се занимава и со прашањето на воспитувањето на децата. Михаил Лабковски смета дека постапките на мајката кон нејзините ќерки можат да имаат големи последици за нив. – Статистички, …

Повеќе »

Многумина од нас ја прават оваа ГРЕШКА: Една навика ни носи несоница најмалку 3 ЧАСА

Научниците објаснија што треба да се направи за да се врати нормалниот режим на спиење… Некои луѓе гледаат телевизија пред спиење, други читаат, трети – а повеќето од нив – се дружат на социјалните мрежи. И тогаш не можат да спијат. Причинската врска помеѓу телефонот и несоницата ја открија научници …

Повеќе »

Мажите тврдат дека ЖЕНИТЕ ПРАВАТ ЕДНА КАТАСТРОФАЛНА ГРЕШКА поради која на старт се ОТФРЛЕНИ!

Сите ние сме поминале барем еден катастрофален прв состанок и сите знаеме колку важни можат да бидат навидум малите детали. Мажите и жените се подготвуваат многу различно за првиот состанок, а би било интересно да се види што претставниците на посилниот пол имаат да им кажат на дамите. Водителот Стив …

Повеќе »

Три знаци кои се склони кон лоши љубовни одлуки

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… ОДЛУКИТЕ во врска со вашиот љубовен живот зависат од многу фактори, како што се искуството, емоционалната зрелост и личните вредности, а не само од вашиот хороскопски знак. Сепак, некои …

Повеќе »

Тест за најпаметните: Дали можете да видите што не е во ред со оваа слика?

Дали сакате да се чувствувате како вистински детектив? Погледнете ја внимателно оваа слика и обидете се да откриете дали сè на неа е на вистинското место. Ви откриваме дека има 26 грешки. Не е толку лесно како што може да изгледа на почетокот, затоа искористете ги сите ваши способности. Прочитајте …

Повеќе »

10. БРУТАЛНИ ЖИВОТНИ ВИСТИНИ: Поради овие грешки животот неповратно поминува покрај вас!

Можеби ќе бидете изненадени од тоа колку често правиме грешки кои не држат лишени од токму она што го сакаме во животот. Животот е сложен и не сме родени учени, но тоа секако не значи дека не треба да работиме на себе и да усвојуваме нови знаења и сознанија, кои …

Повеќе »

(ФОТО) Веднаш ќе забележите дека фотошопот не успеал, поради што српската министерка станала вирален хит

ФОТОШОП грешката на српската министерка за труд, вработување, ветерани и социјала, Дарија Кисиќ Тепавчевиќ станала вирален хит. На Инстаграм министерката се пофалила со фотографии од референдумот во таа земја, но на една фотографија малку претерала. Следбениците забележале дека вратата зад неа е искривена, како што обично се случува кога некој …

Повеќе »

Во што најчесто грешат жените кога флертуваат?

Излеговте на првиот состанок со вашето момче и се било прекрасно, но после тоа тој никогаш повеќе не ви се јави. Речиси и да нема жена која барем еднаш не поминала низ вакво искуство. За што всушност се работи и кои се најчестите женски грешки во флертувањето? Некои жени се …

Повеќе »

Корона вирусот се уништил самиот себеси – чудо во Јапонија!

Драстичниот пад на новите инфекции и смртни случаи во голема мера се припишува на одличниот процент на вакцинирани, јавното прифаќање за носење маски и други епидемиолошки фактори. Но, некои научници сè уште веруваат дека овој пад е единствен. Пандемијата на коронавирус во Јапонија доживеа неочекуван пресврт, а нивните научници тврдат …

Повеќе »