Tag Archives: интернет

(ВИДЕО) „СО ТАНЦ“ до олтарот: Младоженецот и пријателите ги воодушевиле присутните со кореографијата!

На интернет се појави видео снимено на свадба. Имено, младоженецот е професионален танчер, па решил да стигне до олтарот танцувајќи со своите пријатели. Наместо вообичаената прошетка, тие осмислиле кореографија која ги воодушевила сите присутни. View this post on Instagram A post shared by Gustavo Durso Aleixo 🇧🇷 (@gustavodurso) Фото: Принтскрин/Instagram

Повеќе »

(ВИДЕО) Реакцијата на таткото кога видел дека малечката ќерка си игра со тарантула станала хит!

Надзорните камери во домот на семејството Леман во Тусон снимиле смешен момент кога 36-годишниот Дејвид Леман ја видел својата ќерка како си игра со тарантула. На снимката се гледа како Блејк седи на подот и си игра со шолја кафе. Наскоро сфаќа дека чашата не е празна туку дека има …

Повеќе »

(ВИДЕО) Полничок мопс заглавил во врата за миленици – снимката е урнебесна!

Симпатична женка мопс по име Суши станала sвезда на Интернет поради нејзината мала несреќа. Имено, сопствениците морале да се грижат за своето друго куче, а за да не ја вознемируваат Суши, ја заклучиле во посебна просторија со врата за миленичиња инсталирана од претходниот сопственик на куќата. Вратата е наменета за …

Повеќе »

(ВИДЕО) Нарачала фустан преку интернет – Не можела да верува што добила!

Купувањето преку Интернет може да биде благослов или проклетство – особено кога станува збор за нарачка на облека. Една жена не можела да престане да се смее откако сестрата на нејзината пријателка купилс фустан преку Интернет, кој воопшто не личел на оној во рекламата. Натали Тајсон ги објавила снимките на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Страшната вистина за својот сопруг ја открила во весник: Еве што дознала!

Корисничката на ТикТок, Еми Едисон на својот профил сподели приказна за тоа како открила дека сопругот ја изневерува. На работа, таа прелистувала еден локален весник и видела список на новородени бебиња, заедно со имињата на родителите. Забележала дека името на таткото на едно дете е исто како и на нејзиниот …

Повеќе »

(ВИДЕО) ТРИК ЗА СЕКОЈА ЖЕНА – Зошто се повеќе луѓе ноктите ги мачкаат со ПАСТА ЗА ЗАБИ? Оваа техника станала хит на интернет!

Жените често имаат проблеми со послаби и кршливи нокти. Покрај маслото и кремите за нокти, сега има уште еден, таен лек за чудо! Тоа е паста за заби. Пастата со вкус на мента е очигледна добра и за вашите нокти Безброј упатства на ЈуТјуб и Тик Ток го покажуваат следниов …

Повеќе »

(ВИДЕО) Како изгледа да се биде во близина на торнадо

Брајан Емфингер е американски фотограф кој патува низ својата земја во потрага по најдоброто место за снимање природни катастрофи. Неговото патување неодамна го донесе во околината на Џез Сити во државата Мисисипи, каде на 2. мај беше сведок на огромно торнадо кое уништуваше сè пред себе. Со помош на неговиот …

Повеќе »

(ВИДЕО) Мачка на сопствениците им ја исчистила куќата па станала интернет ѕвезда

Имате премногу работа? Тогаш треба да набавите мачка. Една мачка стана вирална sвезда затоа што на нејзините сопственици, им го исчистила тенџерето, ги чистеше мијалникот и славината, дури и со правосмукалка го исчистила тепихот. Иако е совршено јасно дека таа има „помош“ од човек, снимките на кои таа ги извршува …

Повеќе »