Tag Archives: глумци

(ФОТО) Американските актери и музичари испратија порака по масакрот во кој беа убиени 19. дечиња: „Доста е. Земјата мора да се промени“

Американските актери и музичари зборуваа за трагедијата во основно училиште во Тексас и повикаа на построга контрола на оружјето во земјата. Актерката Блејк Лајвли сподели серија твитови со информации за деца убиени со оружје во САД. „Мака ми е. Испраќам љубов и молитви до семејствата погодени од оваа трагедија“, напиша …

Повеќе »

МАЛКУ ЗАДОЦНИЛЕ… 3. ДЕЦА СО 2. ЖЕНИ ЗА 15. МЕСЕЦИ ИЛИ СКРИЕН АБОРТУС ЗАТОА ШТО НЕ САКАЛ БРАК? Тајните на холивудските фраери кои станале татковци после 50-тта!

Секој од нас има свој животен пат, а кога станува збор за животите на актерите, многу е јасно дека немаат многу време за приватно уживање и развој на врската, особено ако нивната кариера е поврзана со Холивуд. Поради оваа причина, не е чудно што многу момци, по кои жените и …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Пријатели“ за повратничката епизода заработиле милиони

Главните sвезди на култната серија „Пријатели“ наводно добиле помеѓу 2,4 и 3 милиони долари за повратничката епизода, пишува Hollywood Reporter.   View this post on Instagram   A post shared by HBO Max (@hbomax) Шесте актери, Џенифер Анистон, Кортни Кокс, Лиза Кудроу, Мет Лебланк, Дејвид Швимер и Метју Пери, се …

Повеќе »

(ВИДЕО) ОВИЕ ФИЛМОВИ СЕ најголемите фаворити за Оскар

„Менк“, во режија на Дејвид Финчер, е убедливо најголемиот фаворит во трката за Оскарите. Кандидат е во 13. категории, а обложувалниците предвидуваат дека ќе земе дури 10. златни статуи. Покрај овој филм, предвидувањата на критичарите и обложувалниците вклучуваат уште десетина дела. Оскарите се закажани за 25. април, но има многу …

Повеќе »

(ФОТО) Никита и Мајкл 18. години подоцна: Еве како денес изгледаат јунаците на популарната серија!

Ниту слични на оние херои што ги сакавме во популарната серија Првата епизода од серијата „La Femme Nikita“, работена според истоимениот француски филм на режисерот Лук Бесон, беше премиерно прикажана на 13. јануари 1997. година. Оваа телевизиска адаптација на филмскиот хит ја должи својата популарност на одличната хемија меѓу главните …

Повеќе »

(ВИДЕО) 10 најчекани филмови на сите времиња

Филмските хитови како „Тенет“, новото продолжение од франшизата „Бонд“ или играната верзија на „Мулан“ публиката ги чека со месеци бидејќи пандемијата ги уништи плановите на продуцентите, тимовите и дистрибутерите. Можеби, затоа, не е лошо да се потсетиме на филмовите што публиката ги чекаше со години, па дури и со децении, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Оргазам, орал и мастурбација: Овие филмски сцени на секс не се лажирани

Иако секси сцени во популарните филмови и серии се генерално добро актерско преправање, има режисери, но и актери, кои претпочитаат вистинска работа и тврдат дека сексот не може да биде добар ако не е вистински. Подолу се прикажани неколку филмови кои имаат реални и неизбришани сцени на секс, орално задоволување, …

Повеќе »

ЕНТОНИ ХОПКИНС, ЏОРЏ КЛУНИ, РАЈАН РЕЈНОЛДС, РАСЕЛ КРОУ…7. легендарни глумци ги откриле најдобрите совети кои ги добиле во животот: „Не сфаќајте се себе толку сериозно!“

Погледнете што научиле… Двејн Џонсон „Кога имав 15 години, слушнав дека е фино да се биде важен, но поважно е да се биде фин. Сите на кои им се восхитував беа луѓе како Харисон Форд или професионални спортисти. Тие беа славни и мислев, ако успеам ќе бидам славен. Секогаш ќе …

Повеќе »

(ФОТО) Каде се и што прават денес ѕвездите на серијата „Сулејман Величествениот“?

Популарната турска драмска серија „Сулејман Величествениот“ се здоби со голема популарност и кај нас. Драмата го следеше животот на султанот Сулејман, кој во 46. години владеење ја изградил Османлиската Империја поголема од онаа на Александар Велики. Ликовите во серијалот се опишани како комплексни а некои од нив ги „освоија“ срцата …

Повеќе »