Tag Archives: филм

„БАРАЈЌИ ЈА ВЕНЕРА“, КОСОВСКО-МАКЕДОНСКА КОПРОДУКЦИЈА ВО НАТПРЕВАР ВО КАТЕГОРИЈАТА ДОЛГОМЕТРАЖЕН ИГРАН ФИЛМ НА TRIESTE FILM FESTIVAL

Продуцентскaта куќа „Аудиохаус“ со големо задоволство Ве информира дека долгометражниот игран филм „Барајќи ја Венера“ во режија на Норика Сефа, снимен во косовско-македонска копродукција, е селектиран и ќе се натпреварува во категоријата долгометражен игран филм на Интернационалниот филмски фестивал во Трст, Италија. Филмот кој е дебитанско остварување на режисерката Норика …

Повеќе »

(ВИДЕО) Дали се согласувате дека ова е НАЈУБАВАТА ВЕРИДБА КОЈА СВЕТОТ ЈА ВИДЕЛ? Ја однел во кино, а потоа…

Оваа приказна е доказ дека и без многу пари може да се организира убаво и незаборавно запросување! Пред речиси три години се случиЛО едно од најромантичните и најоригиналните запросувања на интернет, а главни актери се двајца сосема обични луѓе кои не живеат луксузен живот и немаат милиони за свршеничкиот прстен. …

Повеќе »

(ФОТО) Наместо опширен состав напишала една реченица и добила највисока оценка

Студентката Алисон Гарет имала задача да напише состав за филмскиот класик „Боречки клуб“, во која меѓу другите играат Бред Пит и Едвард Нортон. И таа го напишала, но текстот на трудот во никој случај не бил како што очекувал професорот. Од неа било побарано да напише труд од најмалку 500. …

Повеќе »

(ФОТО) Таткото на убиената Халина ја сменил плочата: Сега го обвинува Болдвин за убиство!

Иако родителите на жртвата Халина Хачинс првично не го осудиле актерот Алек Болдвин за овој инцидент, таткото на настраданата директорка на фотографија се предомислил поради некои негови постапки. Имено, Анатолиј Андросович не можел да разбере дека Алек Болдвин не презема дел од вината и одговорноста, како и неговата постапка на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Легендарната Бети Вајт полни 100. години и снима филм за себе

Легендарната актерка Бети Вајт на 17. јануари 2022. година ќе наполни 100. години. По тој повод ќе го објави филмот „Betty White: 100 Years Young – A Birthday Celebration“. Во режија на Стив Ботер и Мајк Тринклин, филмот го прикажува нејзиниот секојдневен живот. Гледачите ќе можат да видат што се …

Повеќе »

(ФОТО) ИЗДАДЕНА НАРЕДБА ЗА ПРЕБАРУВАЊЕ НА ТЕЛЕФОНОТ НА АЛЕК БОЛДВИН: Судот ги бара сите ПОРАКИ, фотографии и видеа, НО И ОНИЕ КОИ СЕ ИЗБРИШЕНИ!

Издадена е наредба за претрес на мобилниот телефон на актерот Алек Болдвин во врска со смртоносното пукање на Халина Хачинс за време на снимањето на филмот „Rust“, ​​се вели во судските документи објавени во четвртокот од округот Санта Фе. Судијата потпишал наредба во четвртокот, во која се наведува дека Болдвин, …

Повеќе »

(ФОТО) ХОЛИВУДСКИОТ актерот Кијану Ривс користи јавен превоз, ги префрла хонорарите од филмовите на колегите, но еве кои се ТРАГЕДИИТЕ стојат зад неговата приказна

Ги погреба своите најблиски, но никогаш не се откажа од мисијата да ги усреќува луѓето околу себе. Холивудската ѕвезда Кијану Ривс, канадско-американски актер, филмски режисер, филмски продуцент и музичар, е надалеку познат по својата скромност и добронамерност кон луѓето со кои е опкружен секојдневно. Кијану имаше кратка врска со Сандра …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПРВО ИНТЕРВЈУ ОД ТРАГЕДИЈАТА НА СНИМАЊЕТО: Болдвин – „Размислувам што би можел да направам!“

Американскиот актер Алек Болдвин во интервју за ABC News, кое беше емитувано вчера, изјавил дека не знае како „живиот“ куршум стигнал на сетот на филмот „Rust“ и дека не го повлекол чкрапалото на пиштолот што ја уби директорката на фотографија Халина Хачинс за време на пробата. Ова е прво сведочење …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Новиот филм на Том Круз паднал во втор план: Сите гледаат во неговото лице!

Актерот Том Круз повторно изненади со своето појавување на сетот на филмот „Mission: Impossible 8“ во Англија. View this post on Instagram A post shared by TOM CRUISE (@tomcruise_realfan) Корисниците на социјалните мрежи веруваат дека лицето му е отечено, бидејќи претерал со хијалуронските филери. Минатиот месец тој за прв пат …

Повеќе »