Tag Archives: филм

(ВИДЕО) Гледачите шокирани со експлицитните сцени во новиот филм на Нетфликс

СЦЕНИ од филмот „365 денови“ кој е достапен на Netflix од оваа недела, шокираше многу гледачи. Полскиот филм, кој веднаш се појави на трендинг листите и покрај лошите прегледи, е полн со жешки секси сцени кои се толку експлицитни што многу гледачи мислеа дека глумците навистина имаат секс. Многумина веднаш …

Повеќе »

РЕВОЛУЦИОНЕРНО – Том Круз снима филм во вселената: Глумецот и НАСА во вселенската станица ги поместуваат границите!

Холивудскиот актер Том Круз снима филм во вселената, соопшти американската вселенска агенција Наса. “Наса е возбудена што соработува со Том Круз на филм во Вселенската станица. Потребни ни се популарни медиуми за да инспирираат нова генерација на инженери и научници за да ги остварат амбициозните планови на НАСА”, порачал на …

Повеќе »

(ВИДЕО) После 10. години филмот „Contagion“ (Зараза) е повторно актуелен: Потполно наликува на денешната ситуација со корона вирусот!

Филмот „Contagion“ кој што е снимен уште пред десет години, а објавен во 2011 година, денес е доста актуелен и повторно го гледаат граѓаните ширум светот. Кога бил објавен, филмот не бил толку актуелен, но сега после десет години се гледа со зголемен интензитет бидејќи приказната во „Зараза“ необично потсетува …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Џони Деп лани бил во Србија, неговиот коментар за Балканот е навистина тажен!

Џони Деп, најголемата ѕвезда на 70. Берлинале накое го претставил својот нов филм „Минимата“, кој е снимен во Србија. Дип во филмот го игра В. Еуген Смит, американски воен фотограф кој во Јапонија во почетокот на седумдесеттите години на минатиот век снимил опасно труење со жива на жителите на Минимата, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Сеќавање на Игор Маџиров: 20. години без чудесното црвенокосо момче

Секогаш топлото и насмеано лице на Игор кое ветуваше многу како иден актер, трагично го напушти овој свет во триесет и првата година од неговиот живот! Игор е брат на светскиот, а наш познат македонски музичар Зоран Маџиров кој во сообраќајна несреќа го загуби својот животот на 9 Мај, 2017 …

Повеќе »

(ВИДЕО) ФИЛМ КОЈ ГО ПРЕДВЕСТИ КОРОНАВИРУСОТ: „Contagion” од 2011. година како да е сниман денес!

„Contagion” веројатно, доколку сте филмофил, и’ сте го гледале и ви дошле милион прашања за тоа дали е возможно такво нешто да се случи…Но, она што го донесува филмот денес го гледаме во реалниот живот… „Contagion”, трилерот на Стивен Содерберг од 2011. година, се појави помеѓу најбараните филмови на стриминг …

Повеќе »

(ФОТО) ИКОНАТА НА ФРАНЦУСКИОТ ФИЛМ – КЕТРИН ДЕНЕВ ВО БОЛНИЦА: Состојбата и била критична!

Француската глумица Кетрин Денев (76) била примена во една болница во Париз, по тешката ноќ со болки. Нејзината здравствена состојба, како што јавуваат француските медиуми, е сериозно загрозена. Кетрин Денев станала ѕвезда во 60. години на минатиот век, а глумицата е олицетворение на духот и стилот на Франција.

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) СТРАВИЧНА ВИСТИНСКА ПРИКАЗНА која наскоро ќе можете да ја гледате!

Сексуалните злоставувања од врвот на навлијателната телевизија! Моќник со години на новинарките, водителките и продуцентките ги терал да му покажуваат „лојалност“! Новинарката на Fox News, Гречен Карлсон храбро застанала против Роџер Ејлис, а нејзиниот храбар потег предизвикал Ејлис на крајот на 2016. година да си замине од позицијата директор на …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ЛЕСНО ВЛЕГУВАЊЕ НО УЖАСНО ИЗЛЕГУВАЊЕ: Бивш скинхед говори за бруталностите од кои избегал и како се борел за нормален живот!

„Претходно многу често ме тепаа, а на 19. години уживав во помислата дека сите се плашат од мене поради моето лице. Никогаш никој не мразев всушност се мразев себеси. Насилството кон другите ми беше само проекција“, раскажал Брајан. Неговите животни стравови почнале да се менуваат кога ја запознал Џули. Тогаш …

Повеќе »