Tag Archives: филм

(ФОТО) Борат е главна ѕвезда на Твитер во 2020. година

Борат, измислен лик и неконвенционален истражувачки новинар од Казахстан, се приклучи на Твитер пред објавувањето на неговиот втор филм подоцна оваа година. Продолжението на Борат, насловено како „Borat: Gift of Pornographic Monkey to Vice Premiere Mikhael Pence to Make Benefit Recently Diminished Nation of Kazakhstan” (Борат: Подарок од порнографски мајмун …

Повеќе »

(ФОТО) Ќе се снима продолжување на „Сексот и градот“!? Ѕвездата на култната серија открила кој ќе ја игра Саманта во третиот дел од филмот!

Синтија Никсон размислува кој би можел да биде во екипата на култната серија „Сексот и градот“. Популарната актерка гостуваше во емисијата „Гледај што се случува“ со Енди Коен и реагирала на предлогот на обожавателка нејзината колешка Шерон Стоун да ја преземе улогата на Саманта Џонс. Ким Катрал, која ја играше …

Повеќе »

После 11. години пауза Софија Лорен повторно на филм

Италијанската актерка Софија Лорен се враќа на филмот по 11-годишна пауза. 86-годишната актерка ќе глуми во драмата на Нетфликс „Животот напред“, во режија на нејзиниот син, Едоардо Понти. Софија ќе ја толкува Мадам Роза, Еврејка, која откако го преживеала холокаустот, се грижи за децата на починатите сексуални работници со кои …

Повеќе »

(ВИДЕО) Глумицата од филмот „Ивкова слава“ открила:„Ме силуваше моќник од српската филмска индустрија!“

Српската актерка Данијела Штајнфелд, која многумина ја паметат по улогата на убавата Мариола во филмот „Ивкова слава“, открила дека ја силувал моќен човек од српската филмска индустрија. Данијела, која моментно живее во Америка, го режираше својот прв филм „Hold Me Right“, кој премиерно се претстави на Сараевскиот филмски фестивал,а кој …

Повеќе »

(ФОТО) Наскоро филм за ПРИНЦЕЗАТА ДАЈАНА: Никој не се надевал дека оваа глумица ќе ја игра ГЛАВНАТА УЛОГА!

Принцезата Дајана слезе во историјата како повеќекратна икона и веројатно најпланетарно саканата членка на британското кралско семејство, досега. Дајана никогаш не го напуштила просторот на популарната култура, а покрај низа документарни филмови и серии, неа ја глумеше Наоми Вотс во филмот од 2013. година што ги следеше последните две години …

Повеќе »

(ФОТО) НЕВЕРОЈАТНА НО ВИСТИНСКА ПРИКАЗНА: Три месеци ЖИВЕЕЛ НА АЕРОДРОМ на трошок на авиокомпанијата па рекол:„Си одам дома!“

Патник од Канада до Виетнам останал блокиран на аеродромот во Хонг Конг и живеел на трошок на авиокомпанијата. Патник на авиокомпанијата „Кетај Пацифик“ во март полетал од Канада за Виетнам, со преседување во Хонг Конг. За жал, Хонг Конг го откажал транзитот на аеродромот на 25. март, а Виетнам ги …

Повеќе »

(ВИДЕО) Гледачите шокирани со експлицитните сцени во новиот филм на Нетфликс

СЦЕНИ од филмот „365 денови“ кој е достапен на Netflix од оваа недела, шокираше многу гледачи. Полскиот филм, кој веднаш се појави на трендинг листите и покрај лошите прегледи, е полн со жешки секси сцени кои се толку експлицитни што многу гледачи мислеа дека глумците навистина имаат секс. Многумина веднаш …

Повеќе »

РЕВОЛУЦИОНЕРНО – Том Круз снима филм во вселената: Глумецот и НАСА во вселенската станица ги поместуваат границите!

Холивудскиот актер Том Круз снима филм во вселената, соопшти американската вселенска агенција Наса. “Наса е возбудена што соработува со Том Круз на филм во Вселенската станица. Потребни ни се популарни медиуми за да инспирираат нова генерација на инженери и научници за да ги остварат амбициозните планови на НАСА”, порачал на …

Повеќе »

(ВИДЕО) После 10. години филмот „Contagion“ (Зараза) е повторно актуелен: Потполно наликува на денешната ситуација со корона вирусот!

Филмот „Contagion“ кој што е снимен уште пред десет години, а објавен во 2011 година, денес е доста актуелен и повторно го гледаат граѓаните ширум светот. Кога бил објавен, филмот не бил толку актуелен, но сега после десет години се гледа со зголемен интензитет бидејќи приказната во „Зараза“ необично потсетува …

Повеќе »