Tag Archives: филм

(ВИДЕО+ФОТО) Џони Деп лани бил во Србија, неговиот коментар за Балканот е навистина тажен!

Џони Деп, најголемата ѕвезда на 70. Берлинале накое го претставил својот нов филм „Минимата“, кој е снимен во Србија. Дип во филмот го игра В. Еуген Смит, американски воен фотограф кој во Јапонија во почетокот на седумдесеттите години на минатиот век снимил опасно труење со жива на жителите на Минимата, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Сеќавање на Игор Маџиров: 20. години без чудесното црвенокосо момче

Секогаш топлото и насмеано лице на Игор кое ветуваше многу како иден актер, трагично го напушти овој свет во триесет и првата година од неговиот живот! Игор е брат на светскиот, а наш познат македонски музичар Зоран Маџиров кој во сообраќајна несреќа го загуби својот животот на 9 Мај, 2017 …

Повеќе »

(ВИДЕО) ФИЛМ КОЈ ГО ПРЕДВЕСТИ КОРОНАВИРУСОТ: „Contagion” од 2011. година како да е сниман денес!

„Contagion” веројатно, доколку сте филмофил, и’ сте го гледале и ви дошле милион прашања за тоа дали е возможно такво нешто да се случи…Но, она што го донесува филмот денес го гледаме во реалниот живот… „Contagion”, трилерот на Стивен Содерберг од 2011. година, се појави помеѓу најбараните филмови на стриминг …

Повеќе »

(ФОТО) ИКОНАТА НА ФРАНЦУСКИОТ ФИЛМ – КЕТРИН ДЕНЕВ ВО БОЛНИЦА: Состојбата и била критична!

Француската глумица Кетрин Денев (76) била примена во една болница во Париз, по тешката ноќ со болки. Нејзината здравствена состојба, како што јавуваат француските медиуми, е сериозно загрозена. Кетрин Денев станала ѕвезда во 60. години на минатиот век, а глумицата е олицетворение на духот и стилот на Франција.

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) СТРАВИЧНА ВИСТИНСКА ПРИКАЗНА која наскоро ќе можете да ја гледате!

Сексуалните злоставувања од врвот на навлијателната телевизија! Моќник со години на новинарките, водителките и продуцентките ги терал да му покажуваат „лојалност“! Новинарката на Fox News, Гречен Карлсон храбро застанала против Роџер Ејлис, а нејзиниот храбар потег предизвикал Ејлис на крајот на 2016. година да си замине од позицијата директор на …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ЛЕСНО ВЛЕГУВАЊЕ НО УЖАСНО ИЗЛЕГУВАЊЕ: Бивш скинхед говори за бруталностите од кои избегал и како се борел за нормален живот!

„Претходно многу често ме тепаа, а на 19. години уживав во помислата дека сите се плашат од мене поради моето лице. Никогаш никој не мразев всушност се мразев себеси. Насилството кон другите ми беше само проекција“, раскажал Брајан. Неговите животни стравови почнале да се менуваат кога ја запознал Џули. Тогаш …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЖИВОТ: Жена се породила во такси во Њујорк – Треба да погледне секоја жена!!!

Породување во такси, како на филм, но не е филм туку ЖИВОТ… Камера во такси во Њујорк го снимила моментот кога жена која се качила во такси за да биде однесена во болница за да се породи се породила на задното седиште со асистенција на нејзиниот партнер… 33. годишниот таксист …

Повеќе »

Бесплатна филмска проекција на „Пријателка“

Во четврток, 27-ми јуни, во рамките на Месецот на гордоста на ЛГБТ луѓето во градското кино Милениум со почеток од 20 часот ќе се одржи проекција на играниот филм „Пријателка“ (ориг. „Rafiki“), кој ни ги доближува проблемите и предизвиците со кои се соочуваат геј-луѓето во општество каде истополовата љубов е …

Повеќе »

(ФОТО) Ирина го оставила Бредли поради Гага:„Постојано го обвинуваше!“

„Нема шанси Гага и Бредли да завршат заедно. Не сега – навистина се добри пријатели и постојано зборуваат, но не е во негов стил веднаш да ‘скокне’ во друга врска…“, вели добар познавач на работите помеѓу манекенката Ирина Шајк и Бредли Купер… Веќе неколку дена се „шушка“ дека глумецот Бредли …

Повеќе »