Tag Archives: филм

Нетфликс снима филм за Евровизија

Компанијата Нетфликс снима филм, комедија, под наслов „Евровизија“. Медиумите во САД наведуваат дека Нетфликс сака дополнително да се пробие на пазарот во Европа и дека најпознатиот фестивал на лесни ноти им се видел како добра можност за тоа. Пишуваат и дека еден од авторите и глумци ќе биде Бил Фарел, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Најубавата жена на светот се соблекла до крај во филмот кој го снимила со бившиот сопруг

Иако нивниот брак „пукнал“ пред две години и тоа после само 18. месеци, 32. годишната Амбер Херд и 22. години постариот Џони Деп повторно можеме да ги гледаме заедно во трејлерот за филмот „London Fields“ кој во кината би требало да се појави во август. Филмот е адаптација на романот …

Повеќе »

Барак и Мишел Обама и Нетфликс со заедничка соработка од следната

Барак и Мишел Обама заедно со Нетфликс, мрежата која има повеќе од 125 милиони претплатници ширум светот, постигнале договор за изработка на филм и ТВ емисија, пренесуваат Би Би Си. Нетфликс соопшти дека со семејството Обама потпишале договор на повеќе години, но сè уште не се познати деталите околу него, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Петре Прличко: Волшебник кој „беше срамежлив“ кога го фалеа!

„Ај да ми бидеш живо и здраво дете..да пораснеш големо..на лице бело и црвено како тетовско јаболко…..и кога еден ден ќе гледаш во големото сино небо и ќе слушаш славеј спомни си за нас,спомни си ја четата во која си се родило..таа чета анѓелче се бори за твојата слобода….“ Легенда …

Повеќе »

Некогаш глумел во неговите филмови а денес прави филм за него!

Харви Вајнштајн е повторно во центарот на вниманието на Холивуд, но овојпат нема да се наоѓа зад камерите… Продуцентската куќа на Бред Пит, „План Б“ ќе ги откупи правата на приказната на „Њујорк Тајмс“ за исповедите на Џони Кантор и Меган Тухеј кои први проговориле за сексуалното злоставување кое подоцна …

Повеќе »

(ВИДЕО) Коби Брајант доби Оскар за краткометражен филм

НБА ѕвездата Коби Брајант е првиот кошаркар што освоил Оскар. Тој, заедно со Глен Кин ја доби наградата за најдобар краткометражен анимиран филм за Dear Basketball. 4.минутниот филм е инспириран од говорот што го одржал Коби кога се збогувал со кошарката. „Не знам како е ова возможно. Како кошаркари ние …

Повеќе »

(ФОТО) Лицемерие: Жените и црните актери и ’понатаму се потценети во Холивуд

Жените и денес се присутни на филмот но состојбата се влошува кога станува збор за режијата, а тоа е после придуцентите и директорите на студијата највлијателна професија во филмската индустрија. Студијата која пет години ја спроведувал Универзитетот УКЛА констатира дека „јавноста повеќе сака филмови и телевизиски програми со глумци од …

Повеќе »

(ФОТО) Ги урива сите бариери: Џејми, глумицата со Даунов синдром го освојува театарот

Ѕвездата на серијата „Американска хорор приказна“ ќе биде прва глумица со Даунов синдром во историјата која ќе застане на штиците на Off-Broadway театарот во Њујорк. Глумицата Џејми Бруер (33) на гледачите попозната по улогите на Нан, Ади, Хегда и Марџори кои ги отелотворила во неколку сезони на хорор серијата „Американска …

Повеќе »

(ВИДЕО) Анѓелина Џоли се вљубила во помлад колега!

Се чини дека Анѓелина Џоли (42) и Крис Хемсворт (34) не седеле, случајно еден до друг на недамнешното доделување на Златните глобуси… Година и пол после разводот од Бред Пит, познатата глумица, наводно, „фрлила око“ на помлад колега. Наводно, глумицата, го моли својот тим, ако е тоа возможно, да и …

Повеќе »