Tag Archives: филм

(ВИДЕО+ФОТО) Потполно гола на филм: Марион Котилард ги покажала бујните гради

Позната е по својата глума, но и неверојатна линија која во полн сјај ја покажала во францускиот филм „e Les Fantômes d’Ismael“ (Духовите на Исмаел) Марион Котилард е една од најценетите француски глумици во Холивуд. Позната е по својата глума, но и неверојатна линија која во полн сјај ја покажала …

Повеќе »

(ВИДЕО) Кевин Спејси непрепознатлив во новиот филм на Ридли Скот

Спејси во филмот го глуми нафтениот магнат Џеј Пол Гети. Маската што Кевин Спејси ја носи во филмот „All the Money in the World“ (Сите пари на светот), е така мајсторски направена, што не е можно да се препознае актерот. Накусо фабулата на филмот е:„Во 1973. година киднаперите бараат 17. …

Повеќе »

Авионска несреќа на снимање: Том Круз виновен за смрт на двајца пилоти!?

Пурвин, неколку недели пред несреќата во која загинал, ги контактирал продуцентите и објаснил дека не може да издржи во напорните услови за работа и дека ова е најопасен проект на кој работел Додека „American Made“ пристигнува во кино салите,јавноста е преокупирана со несреќата коај се случила на снимањето на тој …

Повеќе »

(ФОТО) Авторката на „Сексот и градот“ конечно открила зошто Кери останала заедно со Мистер Биг

“Мојата мајка, од некоја причина отсекогаш го мразеше Ејдан, така што ниту јас не можев да бидам баш на негова страна“ вели Кендис Бушнел. Во последната епизода од популарната серија “Sex and the City”, Кери Бредшо и Мистер Биг сепак завршуваат заедно. Мислењата за ваквиот крај биле поделени, но сега …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Јелена Јованова, ќе толкува главна улога во шпански филм

Македонската актерка која од понеделник ќе ја гледаме во тв серијата „На терапија“,Јелена Јованова ќе ја толкува главната женска улога во шпански филм. Јованова започна со снимањето на филмот „El desentierro“, кој е во режија на Начо Руиперез. Таа за потребите на улогата ја скратила косата, а сега е и …

Повеќе »

(ФОТО) На црвениот тепих сите очи биле вперени кон Хали Бери

Холивудската глумица облекла комбинезон со екстра длабоко деколте и станала омилен мотив на бројните фотографи. Иако покажала повеќе од обично се’ останало во границите на добриот вкус Хали Бери (51) прошетала по црвениит тепих на филмскиот фестивал во Торонто, а со изборот на комбинацијата на облека многумина оставила без текст. …

Повеќе »