Tag Archives: девојка

Снимка која збеснала повеќе од 3. милиони: Понудена награда на оној кој ќе го открие идентитетот на полицаецот кој ја тепа жената!

Видео снимката на која руски полицајци удираат млада жена во стомак предизвикала бес на бројни Руси кои сметаат дека властите користат претерана сила за да ги растераат протестите кои со недели траат во Москва… Видеото било снимено во саботата, а вчера го споделија голем број славни руски лица, со голем …

Повеќе »

(ФОТО) Лени Моган од Сан Франциско прави илустрации од своите патеки за трчање

Лени Моган не е обичен тркач – тој прави илустрации и уметнички дела од своите маршрути. Во изминатите четири години, Моган внимателно ги избира маршрутите кога трча низ Сан Франциско, кои кога ќе се видат на мапа, формираат илустрации од обично срце преку мачка до вселенскиот брод „Ентерпрајс“. Досега направил …

Повеќе »

(ФОТО) Мајката на Пино неутешна:„Јас тука не застанувам – најголема казна за Ангела и нејзиниот помошник!“

Мајката на убиениот Пино Секондо, кој беше пријавен за исчезнат на 10. декември минатата година, а идентификуван вчера, се заблагодарува за поддршката во потрагата по нејзиното дете, но најавува дека нема да застане тука и ќе продолжи да бара правда за Пино. Откако МВР го потврди идентитетот на скелетот пронаден …

Повеќе »

(ВИДЕО) Брутален обичај: Кражба или грабнување – Погледнете што направило ова момче за 30. секунди!

Полицијата на Северна Осетија почнала истрага по предметот грабнување девојка, соопштило Министерството за внатрешни работи на оваа држава. На социјалните мрежи се појавила снимка на која маж и притрчува на девојка која влегува во трговски центар, и фрла вреќа на глава и се обидува бргу да ја уфрли во автомобилот. …

Повеќе »

(ФОТО) Ќерката на Џени Чен се венчала со 12. години постарата девојка

Девојките во април јавно побарале помош преку видео на Јутјуб бидејќи тврделе дека се бездомнички поради своите хомофобични родители. Тогаш се огласила мајката на Ета Нг која рекла дека девојките ѕтреба да си најдат работа… Ќерката на глумецот Џени Чен (64), Ета Нг (19) се омажила за Ани Оутмн (31), …

Повеќе »

(ФОТО) Откриена девојката поради која Бали бег страдал со години – пред бракот со Фахрије!

Миленикот на Турција но и Балканот па и пошироко, Бурак Оџивит, сега е среќно женет, но не бил секогаш многу среќен во љубовта… View this post on Instagram A post shared by Burak Özçivit (@burakozcivit) on Apr 4, 2018 at 12:07am PDT Бали бег, го изговори судбоносното „Да“ на преубавата …

Повеќе »

(ВИДЕО) Дрога, бес или „глупост“:Се појавила снимка на која славниот пејач ја дави својата девојка!

Во јавност се појавила снимка од камера за видео надзор, каде што гледаме дека Лиам Галагер, поранешен пејач на „Оасис“, физички ја напаѓаа и ја гуши девојката Деби Гвитер. За настанот проговорил Макс Ксизек, шеф на обезбедувањето во лондонскиот хотел „Chiltern Firehouse“, кој бил присутен на целата сцена. “Келнерот ми …

Повеќе »

(ВИДЕО) Нешто поубаво не сте виделе: Девојка прави невозможни нешта на велосипед во движење!

Девојка на маунтбајк ги покажува сите возможни вежби кои можат да се замислат…па и повеке од тоа…и тоа на велосипед во движење. Каква елеганција, умешност, стабилност, го вози веосипедот на две, на едно тркало, во правилна и обратна положба…Едноставно фантастично… Погледнете го видеото кое сигурно ќе ви го разубави денот. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Раперот Ту Чејнс на црвениот тепих на Мет Гала ја запросил својата сопруга!? 

Американскиот рапер, Ту Чејнс, на црвениот тепих на Мет гала вечерта ја запросил својата девојка Кеша Вард, а романтичната снимка  на запросувањето го обиколила светот.  Додека на тепихот се менувале бројни познати личности, американскиот рапер Ту Чејнс клекнал и ја прашал својата избраничка Кеша Вард, дали ќе сака да се …

Повеќе »