Tag Archives: дете

(ВИДЕО) Мајка за синот изградила мостови до училиште

Грижлива мајка во кинеската провинција Хенан потрошила повеќе од милион јуани или околу 154.000 американски долари за да изгради два метални моста за пешаци до училиштето на нејзиниот син за да се осигура дека тој и другите деца можат безбедно да го поминат патот. Една жена, идентификувана само по нејзиното …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЧУДО ВО ЊУЈОРК – Неверојатна снимка: Тригодишно дете преживеало пад од петти кат

Го пронашла жена која минувала по улицата Надзорна камера во Њујорк, во понеделникот, го снимила падот на тригодишното дете од петтиот кат во зграда. Видеото прво го прикажува движењето на тенда на која паднало тригодишното дете. По слетувањето на земја, на снимката се гледа како момчето се обидува да стане. …

Повеќе »

(ВИДЕО) ВО ПОСЛЕДЕН МОМЕНТ – Дете паднало на шини а од сигурна смрт го спасил херојски подвиг!

Детето се спасило од сигурна смрт откако паднало на шините на железничката станица во Индија во моментот кога возот се приближувал со голема брзина, а се’ благодарение на херојското дело на еден од вработените. Снимките од видео надзор прикажуваат дете како оди со маж по должината на платформата за да …

Повеќе »

ФОТОГРАФИЈА на уморен татко кој спие на под во болница станала вирална – Испраќа МОЌНА порака!

РОДИТЕЛСТВОТО е работа што мајките и татковците треба подеднакво да ја споделуваат, но податоците од Бирото за статистика на САД за 2020. година откриваат дека во некои случаи, мајките поминуваат двојно повеќе време во грижата за своите деца отколку татковците. Но, постојат и примери кои јасно покажуваат дека и двајцата …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) После 10. години борба против алопеција, македонската новинарка и ТВ водителка ја извади перика и го воодушеви интернет

Новинарка и ТВ водителка од Македонија, Цеце Николова, го воодушеви интернет со својата храброст и позитивно гледање на животот. Откако знае за себе, оваа млада девојка се бори со алопеција, губење на косата и влакната. Научила да носи перики уште од мали нозе, но признава дека навистина се уморила од …

Повеќе »

МЕДИЦИНСКО ЧУДО ВО ИРАК: Дете родено со три пениси – лекарите пресудиле колку ќе исечат

Момче во Ирак, родено со три пениси е првото дете кај  кога е потврдена оваа чудна деформација, велат лекарите. Лекарите од северот на земјата, во близина на Мосул, веруваат дека тие први објавија детална студија за човечка трифалија – кога некој ќе се роди со три пениси. Бидејќи само еден …

Повеќе »

(ВИДЕО) Вознемирувачки призор во трговски центар: Дете (4) висел од ракофатот на ЕСКАЛАТОР па паднал од висина од 20. метри!

Момчето (4) се бори за живот, откако паднало од висина од 20. метри, држејќи се за ракофатот на ескалаторот во руски трговски центар, ги преплашил присутните купувачи. Четиригодишното момче се здобило со сериозни повреди на главата кога, во отсуство на неговите родители, решил да го „испроба“ ескалаторот во трговскиот центар …

Повеќе »

(ФОТО) Роналдо растажил дете кое, поради него, минало 1.300 километри

Португалските фудбалери пристигнаа во Белград во четвртокот вечерта, каде во сабота од 20:45 часот ќе се соочат со Србија во второто коло од квалификациите за Светското првенство. Тоа била можност за навивачите од овој дел на Европа и пошироко да го видат Кристијано Роналдо во живо, а асот на Јувентус …

Повеќе »

(ВИДЕО) КОГА ЌЕ ВЕ ПОГОДИ ПЕСНА? Реакцијата на ова момче ќе ве насмее!

Ова момче од Италија знае да ужива во музиката, а особено во својата омилена песна… Погледнете што се случило кога ја слушнал додека се возел во автомобил… Фото: Принтскрин/Youtube

Повеќе »