Снимката на која мајка си ја влече ќерката по улица до училиште ги оставила сите без зборови

Од почетокот на септември на социјалната мрежа Твитер кружат видеа од мајки и татковци кои веќе не знаат како да ги принудуваат децата да одат на училиште, но еден „принуден“ начин на одведување на дете на училиште станува се почест.
На видеото објавено на споменатата мрежа, мајката ја „носи“ својата ќерка на училиште држејќи ја за рачките од ранецот и влечејќи ја низ улица до образовната институција.


„Оптимизам, се гледа“, „Некој не сака баш да оди на училиште“, „Некој е навистина заинтересиран“, „Вака сум кога ќе почнам на факултет“, „Ова е борба секое утро“, се само дел од коментарите на социјалните мрежи.

Фото: Принтскрин/Twitter


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Хороскоп за утре за сите хороскопски знаци: Прочитајте што не советуваат ѕвездите за утре, 14.04.2024 година во врска со работата, љубовта и здравјето

Овен Бизнис: Оваа недела повеќето Овни ќе потрошат најголем дел од своето време и енергија …