Tag Archives: дете

(Вознемирувачко видео) СО ГОЛИ РАЦЕ УБИЛ ЛЕОПАРД: Ѕверот му ги нападнал сопругата и детето – го направил невозможното за да ги заштити!

Индиецот Раџагопал Наик, по кратка борба, го убил леопардот што го нападнал. Сè се случило во областа Хасан, кога со мотор се враќал дома со сопругата и детето. Животното скокнало од грмушките и ги нападнало. Леопардот започнал да ја гризе ногата на детето, а потоа се обидел да ја нападне …

Повеќе »

Дете во Белград се обесило додека родителите му биле во продавница: Се сомнева на предизвик од социјалната мрежа ТикТок

Десетгодишно момче, кое синоќа било пронајдено мртво во стан во белградската општина Раковица, најверојатно извршило самоубиство, покажуваат првите, неофицијални резултати од истрагата. Од друга страна, според соседите, момчето наводно било оставено само во станот кога се обесило, а не се исклучува ниту можноста дека настрадал за време на предизвикот од …

Повеќе »

Момче (11), најмладата жртва на корона вирус во Хрватска – починал на Инфективната клиника, немал други болести!

Дошло до ретка компликација што лекарите почнале да ја забележуваат кај мал број заразени деца 11. годишното момче починало во текот на ноќта на Клиниката за инфективни болести д-р. Фран Михаљевиќ во Загреб, од последиците на ковид инфекцијата, неофицијално дознава Jutarnji list. Ова е најмладата починато лице од последиците од …

Повеќе »

(ВИДЕО) РУСКИ ТЕНКИСТИ ГО ОСТВАРИЛЕ СОНОТ НА МОМЧЕТО МАКСИМ: Се обидел и како возач на тенк!

Тенкистите на воениот корпус на Балтичката флота му ја исполниле новогодишната желба на момчето Максим од Калининград, сираче од центарот за помагање на деца оставени без родителска грижа „Надежда“, изјавил претставникот на Балтичката флота, капетан од прв ранг, Роман Мартов. Тој објаснил дека 12-годишното момче „сакало да знае што е …

Повеќе »

Прва слава во 2021.година: Еве што секој православец прави на 2. јануари

Од светител и маченик останало само неговото срце исполнето со љубов кон Господ Исус Христос Македонската православна црква го слави Свети Игнатиј Богоносец, „кој постојано го носеше името на живиот Бог во срцето и на усните“ и кога „како дете, Исус го држеше во рацете“. Именден празнува: Игнат. Според традицијата …

Повеќе »

(ФОТО) НБА ѕвезда ги исфрлил жената и детето од куќата поради 22. години постара љубовница

Кошаркарот на Minnesota Timberwolves, Малик Бисли привлекол големо внимание во последните денови поради неговиот бурен (вон)брачен живот. Во саботата, 24-годишната НБА Nвезда беила фатена како флертува со Ларс Пипен (46), на која ан Инстаграм и порачал дека го прави среќен. На почетокот на овој месец, тие биле фатени како се …

Повеќе »

(ВИДЕО) Војник се вратил дома очекувајќи го својот син во инвалидска количка но доживеал ШОК!

По враќањето дома од мисијата, Џереми Куни имал намера да го изненади својот син, кој страдал од церебрална парализа. Ова нарушување се манифестира и преку ментална и физичка ретардација. Куни немал идеја до каде напредувал неговиот син во меѓувреме. Имено, кога го видел, доживеал шок. Неговиот син одел сам. Лекарот …

Повеќе »

ИСЧЕЗНАЛ ВО СЕПТЕМВРИ: Го барале со беспилотни летала и хелихоптери, а момчето (7) е откриено – 20. километри од куќата!

Седумгодишно момче кое исчезнало во рускиот град Владимир, кон крајот на септември, е пронајдено живо, соопштија локалните власти. „Заедничкиот оперативен центар за контрола доби повик дека е пронајден во селото Макариха. Тоа е сè што знаеме, момчето е живо“,изјавиллокален претставник за ТАСС. Селото Макариха се наоѓа на околу 20 километри …

Повеќе »

(ВИДЕО) Докторка го прегледувала а момчето направило трогателен потег што го обиколи светот

Одењето на лекар никогаш не е забавно, без разлика колку години имате. Запирање на сè што правите, влегување во автомобил, седење и чекање што се чини како да е засекогаш – сè само за да ве боцне и прегледа некој во бел мантил. Не, благодарам! И така, кога дојде време …

Повеќе »