Tag Archives: дете

(ФОТО) „Специјален“ одмор за Кенан и Синем

За Кенан Имирзалиоглу, ѕвездата од сериите „Езел“ и „Карадај“, и неговата сакана Синем Кобал ова е посебно лето затоа што ќе го поминат со новородената ќерка Лалин.  Посветените родители, загрижени за здравјето одлучија да летуваат на Егејот во приватна вила иако првичниот план беше летување во Мармарис. Кенан и Синем …

Повеќе »

(ВИДЕО) ТАЖНО – Поканила 22. деца на роденденот на својот син: Никој не се појавил!

Мајка на нејзиниот профил @ dawners86 на ТикТок во својата објава зборувала за траумата што ја доживеал нејзиниот син. Како што објаснила, таа поканила повеќе од 20 деца на неговиот шести роденден, а дружењето морало да биде на отворено, за сè да биде според ковид правилата. Снимајќи ја пустата околина, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Погледнете како студент спасил 4. годишник заглавен под возот

Еден студент скокнал на помош на 4-годишно момче кое заглавило под воз во Кина. Тој паднал во тесниот пролаз помеѓу возот и станицата. Патниците се обиделе да го спасат, но не успеале. Тогаш студентот влегол во тесниот простор и го извадил момчето. Пролазот бил толку тесен што студентот морал да …

Повеќе »

(ВИДЕО) Двегодишното дете висело од висока скала, погледнете како родителите го спасиле

Таткото на момчето се искачил по скалилата за да провери каде протекува покривот на нивната куќа. Момчето го следело, а таткото не забележал. Иако мал, тој успеа да се искачи доста високо. Таткото наскоро слушна звук и кога погледна кон скалата го виде неговиот син како виси од неа. Во …

Повеќе »

(ВИДЕО) Дете прв пат слуша во животот – неговата реакција ќе ве разнежни!

Едно момче од Америка цел живот се бори со губење на слухот. Откако конечно добил апаратче за слух, за прв пат ги слушнал звуците на светот околу него. Неговата реакција расплакала многумина. Видеото го објави на својот канал на YouTube, ViralHog Фото: Принтскрин/YouTube/ViralHog

Повеќе »

(ВИДЕО) ЉУБОВ – Осумгодишното момче кое ја продало својата скапоцена колекција за да го спаси кучето го воодушеви светот со својот гест

Осумгодишниот Брајсон Климан направи неверојатен гест за кој зуе јавноста ширум светот, кога ја продал својата најскапоцена колекција на слики од „Покемон“ за да го спаси своето куче Брус, откако му била дијагностицирана смртоносна болест. Имено, момчето започнало да собира налепници „Покемон“ од својата четиригодишна возраст, а во својата колекција …

Повеќе »

(ВИДЕО) Реакцијата на момче со чуден синдром кога прв пат ќе ги види своите родители ги топи и најтврдите срца!

Нема кој не би заплачел… Џејкон Амбертон, тригодишно момче, е родено со хромозомска абнормалност позната како Дигеоргов синдром, болест што предизвикува слаб развој на целиот систем на тело. Поради тоа, тој имал многу потешкотии како бебе, а неодамна ги изненадил родителите со слатка насмевка, откако му ги ставиле очилата, со …

Повеќе »

(ФОТО) ЖЕНА МУ РОДИЛА ДЕТЕ НА ПОЧИНАТИОТ СОПРУГ 5. ГОДИНИ ПО НЕГОВАТА СМРТ: Од докторот барала НЕСЕКОЈДНЕВНА работа, а потоа ЖЕЛБАТА и се остварила!

Кимберли Холмс Ајверсон сопругата на Рашид останала без сџопруг пред пет години кога загинал во сообраќајна несреќа што се случила на само неколку метри од нивната куќа. Нивните заеднички соништа да се остварат како родителите биле разбиени за само еден ден. Сепак, Кимберли дошла на идеја да ги праша лекарите …

Повеќе »