Tag Archives: дете

(ВИДЕО) Германски овчар решил да го спаси бебето од прскалката: Снимката е урнебесна!

ДЕЦАТА по природа се љубопитни, како и момчето од слаткото видео што беше објавено на Јутјуб и чија популарност не опаѓа. Кога излегол во дворот и ја видел прскалката, веднаш сакал да знае за што станува збор. Љубопитно ја придвижи раката кон неа, додека германскиот овчар заштитнички го гледал. Само …

Повеќе »

(ВИДЕО) Крокодил проголтал дете (8): Таткото се обидел да го спаси синот!

Од Индонезија доаѓа веста за ужасната смрт на 8-годишно момче кое го проголтал крокодил додека пливал во реката, пренесува Mirror. Момчето во средата пливало со неговиот помлад брат во река во провинцијата Источен Калимантан, додека неговиот татко ги гледал од куќата во квартот Кутаи Тимур. Кога забележал дека има крокодил …

Повеќе »

(Вознемирувачко видео) Дете паднало од 12. спрат на зграда, почнало да лета кон земјата, а потоа се случило чудо!

Двегодишно девојче од Виетнам викендов преживеа пад од 12-ти кат, благодарение на храбриот доставувач кој скокна на покривот од градината на еден бар за да го спаси детето. Драматична сцена се случила во градот Ханој, а соседите го виделе детето како се држи за оградата на терасата, и врескале, повикувајќи …

Повеќе »

(Вознемирувачко видео) СО ГОЛИ РАЦЕ УБИЛ ЛЕОПАРД: Ѕверот му ги нападнал сопругата и детето – го направил невозможното за да ги заштити!

Индиецот Раџагопал Наик, по кратка борба, го убил леопардот што го нападнал. Сè се случило во областа Хасан, кога со мотор се враќал дома со сопругата и детето. Животното скокнало од грмушките и ги нападнало. Леопардот започнал да ја гризе ногата на детето, а потоа се обидел да ја нападне …

Повеќе »

Дете во Белград се обесило додека родителите му биле во продавница: Се сомнева на предизвик од социјалната мрежа ТикТок

Десетгодишно момче, кое синоќа било пронајдено мртво во стан во белградската општина Раковица, најверојатно извршило самоубиство, покажуваат првите, неофицијални резултати од истрагата. Од друга страна, според соседите, момчето наводно било оставено само во станот кога се обесило, а не се исклучува ниту можноста дека настрадал за време на предизвикот од …

Повеќе »

Момче (11), најмладата жртва на корона вирус во Хрватска – починал на Инфективната клиника, немал други болести!

Дошло до ретка компликација што лекарите почнале да ја забележуваат кај мал број заразени деца 11. годишното момче починало во текот на ноќта на Клиниката за инфективни болести д-р. Фран Михаљевиќ во Загреб, од последиците на ковид инфекцијата, неофицијално дознава Jutarnji list. Ова е најмладата починато лице од последиците од …

Повеќе »

(ВИДЕО) РУСКИ ТЕНКИСТИ ГО ОСТВАРИЛЕ СОНОТ НА МОМЧЕТО МАКСИМ: Се обидел и како возач на тенк!

Тенкистите на воениот корпус на Балтичката флота му ја исполниле новогодишната желба на момчето Максим од Калининград, сираче од центарот за помагање на деца оставени без родителска грижа „Надежда“, изјавил претставникот на Балтичката флота, капетан од прв ранг, Роман Мартов. Тој објаснил дека 12-годишното момче „сакало да знае што е …

Повеќе »

Прва слава во 2021.година: Еве што секој православец прави на 2. јануари

Од светител и маченик останало само неговото срце исполнето со љубов кон Господ Исус Христос Македонската православна црква го слави Свети Игнатиј Богоносец, „кој постојано го носеше името на живиот Бог во срцето и на усните“ и кога „како дете, Исус го држеше во рацете“. Именден празнува: Игнат. Според традицијата …

Повеќе »

(ФОТО) НБА ѕвезда ги исфрлил жената и детето од куќата поради 22. години постара љубовница

Кошаркарот на Minnesota Timberwolves, Малик Бисли привлекол големо внимание во последните денови поради неговиот бурен (вон)брачен живот. Во саботата, 24-годишната НБА Nвезда беила фатена како флертува со Ларс Пипен (46), на која ан Инстаграм и порачал дека го прави среќен. На почетокот на овој месец, тие биле фатени како се …

Повеќе »