Tag Archives: дете

(ВИДЕО) „НЕ СУМ ЈАС, БЕТМЕН Е!“ – Дете на урнебесен начин и објаснило на мајка си кој е виновен за хаосот во станот!

За се се виновни овие суперхерои кои цело време се со нашите деца. Децата имаат одличен начин да излезат од секоја ситуација, а тоа го докажува и ова дете кое за својата мајка смислило генијална приказна. Поточно, мајката влегла во собата и нашла со кармин ишарано огледало пред кое стоело …

Повеќе »

(ВИДЕО) СНИМКА ОД КОЈА ЌЕ ВИ СЕ СЛОШИ: Дете се шета по ивиците на зграда на 4. спрат – минувачите не верувале што гледаат!

Еден туристка во Шпанија снимила дете како шета по тесниот раб на четвртиот кат, а целата сцена изгледала прилично нереална. Еден очевидец се стрчал кон зградата за да некого извести што се случува. Сето тоа се случило во градот Плеаса Паризо на Тенерифе. Наводно, детето излегла од прозорецот и одело …

Повеќе »

(ВИДЕО) Родители на синчето му дозволиле да оди на естетска операција: Еве како изгледал после неа!

Гејџ Бергер имал шест години и одел во прво одделение во основно училиште. Другите деца го исмевале заради ушите, па неговите родители решиле да го испратат на естетска хирургија за да не трпи психолошко малтретирање во текот на целото образование. Тие се плашеле дека тоа може многу лошо да влијае …

Повеќе »

(ВИДЕО) ТИ ГИ ИЗЕДОВ СИТЕ КОЛАЧИЊА: Го дочекала синот со лоши вести а неговиот одговор ја затекнал!

Да му се изедат сите колачиња на детето е прилично ризичен потег со невидени последици. Сепак, една мајка сакала да види како ќе реагира нејзиниот син кога таа ќе му рече дека, додека тој спиел, таа му ги изела сите колачиња. „Бев многу гладна и ги изедов сите слатки“, рекла …

Повеќе »

(ВИДЕО) СО ГОЛИ РАЦЕ НА РАЗЈАРЕН ПИТ БУЛ: Кучето веќе држело дете (4) за врат – Бразилецот пристигнал во последен момент!

Дваесетгодишниот Патрик до Сеу истрчал на улица за да спаси дете од пит бул, кој го нападнал. Со голи раце го туркал кучето од себе се додека не успеал 4.годишното дете да го стави на покривот на автомобилот. Безбедносните камери го фатиле моментот кога кучето го нападнало 4.годишниот Жоао Педро …

Повеќе »

(ВИДЕО) НАСИЛСТВО ВО ШКОЛО – Училишен полицаец претепал ученик (11): Толку силно го треснал од подот што е чудно како детето е воопшто живо!

Полицаец од едно школо во Северна Каролина е суспендиран откако се појавила скандалозна снимка од надзорните камери. Имено, на видеото се гледа како школскиот полицаец крвнички малтретира дете. Сеуште не се знае што го навело полицаецот на такво однесување – да употреби таква сила над детето. Покрената е истрага а …

Повеќе »

(ФОТО) НИКОГАШ НЕ СЕ ОТКАЖУВАЈ – Петгодишно дете добило „суперхеројска“ рака и конечно го прегрнало својот брат!

Џејкоб е роден осум недели пред терминот без скоро целата лева рака и никој не можел да му помогне – до неодамна … Неговите родители, Џема Тарнер и Крис Скримшо, собрале 16.000 фунти за да му дадат на својот син функционална протеза. Сепак, експертите веруваат дека таквата протеза може да …

Повеќе »

(ВИДЕО) Приказната за детето (10) кое живее само ги стопила срцата ширум светот

Животот никогаш не му бил лесен. Мајката ја загубил додека бил малечок и морал да живее со бабата додека татко му се обидувал да најде работа во градежништвото. Емотивната приказна за момчето (10) од руралниот Виетнам кој одбива да биде посвоен откако го загубил целото семјство, живее сам и работи …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЗАСТРАШУВАЧКА ГЛЕТКА ВО ИСТАНБУЛ: Дете висело на прозорец од зграда – а потоа дошле соседите херои!

Ова вознемирувачко видео е снимено во Истанбул. Соседите забележале на вториот кат на прозорецот на една зграда, дете кое се обидува да се искачи и да влезе дома. Очигледно било дека никој од возрасните во станот во тој момент не знаел што прави детето. Набргу се собрале соседите и се …

Повеќе »