Tag Archives: дете

Фотографија од мајка од Србија ја поделила јавноста: „Ми велат дека го уништив детето“

ЕДНА твитерџика од Србија неодамна споделила фотографија од празниците од својот дом. Таа покажала како изгледа нејзината дневна соба со описот: „Имајте деца, забавно е!“ Таа фотографирала елка во дневната соба, додека играчките биле расфрлани на подот. Сцената ги поделила корисниците на социјалните мрежи. На некои им е тоа симпатично …

Повеќе »

(ВИДЕО) Родителите го казниле момчето со тоа што го натерале да стои во јавност со транспарентот „Јас сум насилник“

Родителите во воспитувањето често прибегнуваат кон различни методи, од кои некои знаат да бидат толку радикални што оставаат трајни последици врз психата на детето. Вакво видео се појави на социјалната мрежа ТикТок, каде родителите решиле да го казнат својот син со тоа што ќе го натераат да застане до улицата …

Повеќе »

Жена 37. години чувствувала болка во носот, а по операцијата лекарите останале во неверување

Од Нов Зеланд доаѓа неверојатна приказна… Мери Мекарти страдала од болки во носот повеќе од 37. години. Постојано имала проблем, каде што не можела да живее без хартиени марамчиња, а по тестот за корона состојбата и се слошило. Одлучила да оди на лекар за да се ослободи од проблемот, па …

Повеќе »

КОЈ ЈА СКРШИ ВАЗНАТА? Добро погледнете ги сите присутни на илустрацијата: Одговорот кажува многу за вашата личност…

Денес правиме интересен тест, кој ќе ви каже повеќе за вашата личност и карактер. Добро погледнете ја оваа слика и размислете. Кој ја скрши вазната? Кое дете навистина згреши? Треба да имате предвид дека нема точен одговор, ниту на сликата има јасно дефинирани индикации кои ќе го откријат одговорот. Сепак, …

Повеќе »

(ФОТО) Момче (10) прави и продава колачи за да собере пари за операција на изгореното лице

ЖОАКИН Нахуел отсекогаш сонувал да стане слаткар, а почнал да прави и продава колачи и пити уште пред да планира. Имено, овој 10-годишен Аргентинец доживеал страшна трагедија. Играјќи си со својот брат Фабрицио, тој се запалил. „На мајка ми и беше роденден. Зедовме алкохол и го фрливме на скарата“, изјавил …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) НЕМА ДА ИЗЛЕЗАТ ОД ЗАТВОР – ОСУДЕНИ РОДИТЕЛИТЕ МОНСТРУМИ КОИ МАЧЕЛЕ И УБИЛЕ МАЛО МОМЧЕ: Што правела социјалната служба која знаела за Артур цели 3. години?

Британскиот суд донел одлука за еден од најлошите случаи на злоупотреба на деца во историјата на земјата. Маќеата која уби шестгодишно момче кршејќи му ја главата и таткото кој го малтретирал, изгладнувал и го принудувал детето да спие на подот, се прогласени за виновни за убиство. Ема Тастин е прогласена …

Повеќе »

(ВИДЕО) Танцувањето на дожд на ова момче му донесе исполнување на НАЈГОЛЕМАТА ЖЕЛБА: Погледнете го магичниот настан!

Момчето, чиј талент за танцување ги воодушеви луѓето ширум светот, доби стипендија за да посетува балетско училиште на една попрестижна академија во Америка. На интернет се прошири видеото од 11-годишното момче Ентони Месома Маду како танцува на дождот во Лагос, Нигерија, а корисниците на социјалните мрежи го пофалија момчето за …

Повеќе »

(ВИДЕО) ШОКАНТНО – ГО МАЧЕЛЕ И ИЗГЛАДНУВАЛЕ: Момчето (6) го присилувале да спие на под, а ова се неговите последни моменти пред брутално да биде убиен!

Вознемирувачките последни моменти на шестгодишниот Артур Лабињо Хјуз, снимени од надзорна камера, им биле прикажани на поротниците на судот во Ковентри, Велика Британија, каде на родителите на момчето им се суди за убиството на нивниот син во нивната куќа, во Солихал на 17. јуни минатата година. Убиството на момчето ја …

Повеќе »

(ВИДЕО) Искрено со детскиот кардиохирург Владимир Чадиковски: „По долгите часови поминати во операциона сала, возењето мотор е издувен вентил за стресната работа – а ако тоа е втор пубертет, дај боже да ме држи цел живот!“

„Јас сум тежок лик и треба некој да ме издржи, не сум за фалење, професијата бара многу часови минати надвор од дома. И јас сум човек со мани, ама и ова што го работам искрено прави да си малку чуден. И оваа приказна трае со години, а таа, ете, се …

Повеќе »