Tag Archives: бијонсе

(ФОТО) Бијонсе си ја отворила душата:„Денес имам стомаче и горда сум на тоа“

Бијонсе е на насловната страница на американското издание на Vouge, но освен фотографиите кои првпат се снимени од афроамерикански фотограф, таа зборува за љубовта, породувањата и нејзиното тело… Бијонсе за новото издание на американскиот Vouge отворено зборува за нејзиниот живот, телото и наследството… Покрај тоа што е на насловната страна, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Бијонсе, после 13. месеци,конечно ги покажала близнаците!

Насмеаната и горда мама ги израдувала бројните фанови со објавата на семејната фотографија. Бијонсе и близнаците Руми и Сир Картер во нејзините прегратки се глетка која не се гледа често и на која ретко кој останува рамнодушен. Светската музичка дива на својот сајт објавила фотографија од децата, една година и …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Вирален хит: Ќерката на Џеј Зи и Бијонсе, кога ги видела голи, „пропаднала во земја“ од срам

За време на концертот на Бијонсе и Џеј Зи во Лондон, кој од првите редови го следела и нивната шестгодишна ќеркичка, биле пуштени секси снимки од спотот за новата песна.Таквото сценарио не и се допаднал на нивната миленичка која не можела да го скрие срамот поради прикажаното… Ќерката на најпопуларниот …

Повеќе »

(ФОТО) Девет „луди“ диети на славните: Мадона готви, но не јаде!

Што и да мислите, славните лица не се како „обичните луѓе“. Кога губат килограми тоа буквално го прават за пари. Ова е листа на најнеобичните методи со помош на кои познатите лица губат килограми. Натали Портман За улогата на балерината која има проблеми со тежината Натали Портман морала да има …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Бијонсе на „Coachell“ повторно ги собрала Destiny´s Child

Бијонсе повторно успеала да направи целиот свет да говори за неа – на настапот на најпопуларниот музички фестивал на светот,Coachell, Бијонсе ги собрала „Destiny’s Child“ и со бившите колешки од бендот ги извела нивните најголеми хитови како Independent Women и Say My Name. Мишел Вилијамс и Кели Роланд и се …

Повеќе »

(ФОТО) Греми 2018: Во знакот на Бруно Марс кој си замина со шест грамафони!

Најпрестижните музички награди Греми поминаа во знакот на Бруно Марс, кој ги освои главните награди вечерта и во знак на борбата против сексуално злоставување, а присутните движењето го подржаа носејќи бели рози. На јубилејното, шеесетто издание на наградите Греми што се одржаа во Њујорк, американскиот пејач, текстописец и продуцент Бруно …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Госпоѓа буквално зинала од шок:„Па, тоа се Бијонсе и Џеј Зи!“

Музичкиот пар на доделувањето на наградите Греми пленел во црна комбинација која Бијонсе „ја зачинила“ со накит вреден неколку милиони долари. Бијонсе и нејзиниот сопруг, Џеј Зи, спаѓаат во најзвучните имиња во музичката индустрија а нивно појавување во јавност е вистински спектакл. We all relate to this lady’s reaction to …

Повеќе »

(ФОТО) Убавици и „ѕверови“: 10. докази дека на жените не им е битен изгледот на мажот

Не е тајна дека мажите паѓат на изгледот на жената, но затоа вниманието на жената ќе ги привлече квалитетите на мажот. Во продолжување погледнете ги доказите за тие тврдења… Многу истражувања покажале дека на повеќето мажи најбитен им е изгледот на жената. Припадници на машкиот пол на ова тврдење веројатно …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Постови од 3. милиони лајкови: Бијонсе позирала во жешки панталончиња, но сите ги гледаат нејзините чизми од 10.000 долари

Бијонсе позирала во жешки панталончиња, а за своето издание добила повеќе од три милиони лајкови. Вниманието на фотката го привлекле и чизмите од 10.000 долари. Бијонсе важи за една од најпопуларните светски ѕвезди, па поради тоа нејзините објави на Инстаграм ги коментираат и лајкуват милиони луѓе. A post shared by …

Повеќе »