Tag Archives: бијонсе

(ВИДЕО) Селена Гомез во жестока расправија со обезбедувањето, луѓето тврдат дека тој ги туркал обожавателите на концертот

Селена Гомез присуствувала на концертот на Бијонсе во петокот, каде обожавателите го снимија моментот на нејзината расправија со еден член од обезбедувањето. Имено, при пристигнувањето на концертот во Париз, Селена била забележана во жестока расправија со обезбедувач кој ја придружувал. Сè уште не е јасно која е причината за нејзината …

Повеќе »

(ФОТО) Ова е најскапата куќа некогаш продадена во Калифорнија. Ја купиле Бијонсе и Џеј Зи

МУЗИЧАРИТЕ Бијонсе и Џеј Зи купиле замок во Малибу за неверојатни 200 милиони долари. Со ова купување парот го собори претходниот рекорд по цена на куќи во Калифорнија. Имено, TMZ пишува дека оваа куќа е најскапата досега продадена во Калифорнија. Пред неа најскапа била куќата на Марк Андреесен, кој за …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) КОНЦЕРТ ВО ДУБАИ – Бијонсе,за 24 милиони долари, настапи по петгодишна пауза: Снимките објавена и’ покрај забраната

По петгодишна пауза, Бијонсе настапи во Дубаи за дури 24 милиони долари. И покрај тоа што на присутните им беше строго забрането да објавуваат снимки и фотографии, тие набрзо почнаа да се шират на социјалните мрежи. Концертот траел еден час и се одржал во новиот хотел Atlantis The Royal. На …

Повеќе »

(ВИДЕО) Бијонсе повторно во центарот на вниманието: Нејзиниот фустан со прорези открива МНОГУ!

Повторно со храбар моден избор, токму кога помисливме дека и снемува инспирација за разголени комбинации. Бијонсе ги воодушеви своите 273. милиони следбеници на Инстаграм кога сподели нови фотографии, а не недостигаа ниту комплименти. 40-годишната пејачка покажала модерен пресврт на класичниот мал црн фустан. Имено, тесната креација од плишани и проѕирни …

Повеќе »

(ФОТО) Пејачката позирала речиси гола – дали е ова најмалото бикини досега?

Дивата објави многу атрактивна слика на мрежите и со тоа го најави своето враќање во голем стил. Бијонсе на многу впечатлив начин го промовира својот нов албум „Renaissance“ позирајќи во минијатурен костим на холограм во облик на коњ. View this post on Instagram A post shared by Beyoncé (@beyonce) Во …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Во провокативно видео пејачката малку оставила на фантазијата:„Кој навистина би носел нешто ВАКВО!“

„Бијонсе, полека малку жено … ова е премногу за моето срце“. Пејачката Бијонсе неодамна објави промотивно видео за новата колекција Adidas x Ivy Park Rodeo. Модната линија е инспирирана од каубојците, а Бијонсе изгледа, добро… па, многу провокативно. Суперsвездата во видеото е волшебна, сензуална, изгледа привлечно. Позите, движењата, огнот што …

Повеќе »

(ФОТО) БРАВО: Бијонси донира 500.000 долари на семејства кои поради корона се без „покрив над глава“

Бијонсе ќе исплати половина милион долари неповратни средства на луѓе кои се соочуваат со последиците од станбената криза предизвикана од пандемијата на коронавирусот. Луѓето ќе можат да се најавуваат на нејзината страница до 7. јануари 2021 година, објави пејачката на својата веб-страница. Парите ќе бидат распределени на 100 избрани лица …

Повеќе »

„Соросовка, сатанист, лаже за своето потекло“: Политичар изнел бизарни тврдења за пејачката ѕвезда

Теориите на заговор ги следат поп-sвездите со години, од тоа дека извршиле самоубиство па компаниите ги заменуваат со клонови за да продолжат да заработуваат пари од нивната работа, до врски до сатанистичките и масонските кругови. Сепак, ретко се случува политичко лице да изнесува вакви тврдења, и тоа за толку моќна …

Повеќе »

(ФОТО) ТОП 10 НАЈГОЛЕМИ ЅВЕЗДИ НА ИНСТАГРАМ. Од една фотогарфија заработуваат и’ по еден милион долари!

Не е тајна дека познатите личности на Инстаграм на таканаречените спонзорирани натписи, каде што ги рекламираат производите на разни компании,прават милиони. На врвот на листата на успешни луѓе на Инстаграм е славниот актер Двејн „Рок“ Џонсон, а она што го издвојува е бројката што ја добива за една спонзорирана објава …

Повеќе »