Tag Archives: бијонсе

(ФОТО) Фотографии со најмногу лајкови на Инстаграм: Кој ќе ги наследи Бијонсе, Роналдо и Селена Гомез?

Доколку следниот месец некој не ја симне од врвот, фотографијата на Бијонсе со која ја најави својата бременост на „Инстаграм“ е најлајкуваната фотографија на оваа социјална мрежа. Фотографијата со голиот труднички стомак на Бијонсе има 11,1 милиони лајка и 546,6 илјади коментари. We would like to share our love and …

Повеќе »

(ГАЛЕРИЈА) Импресивна венчавка на Серена Вилијамс и Алексис Оханијан

Во Центарот за современи уметности во Њу Орлеанс, 36.годишната Серена Вилијамс и коосновачот на Reddit Алекс Оханијан го кажале судбоносното „Да“. На забавата присуствувале околу 250. гости, меѓу кои Ана Винтур, Џеј Зи и Бијонсе, Ева Лонгорија, Ким Кардашиан и Канје Вест, Венус Вилијамс, Каролин Возњацки, Сијара… Од фотографиите може …

Повеќе »

(ФОТО) Серена Вилијамс се омажила за својот милионер: На венчавката просуствувале Ким Кардашиан, Бијонсе…

Една од најдобрите тенисерки на денешницата, Серена Вилијамс, се омажила за својот милионер и основач на „Редит“, Алексис Оханиан. The star-studded arrivals of Serena Williams' wedding https://t.co/emkqdKzFDU pic.twitter.com/k5eDOfLtlV — Daily Mail Celebrity (@DailyMailCeleb) November 17, 2017 На тематската венчавка во знакот на „Убавица и ѕверот“ присуствувале бројни познати личности меѓу …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Бијонсе ја потврдила кралската улога во „Крал на лавовите“ и открила многу нешта!

Една од најпопуларните пејачки на денешницата Бијонсе, е дел од актерската екипа на играната верзија на анимираниот класик на Дизни… Играната верзија на омилениот анимиран филм „Крал на лавовите“, под режисерската палка на Џон Фавро, и службено ја добила кралицата за да својот глас го даде на кралицата.Queen Bey, односно …

Повеќе »

(ВИДЕО) И’ најголемите музички ѕвезди прават преработки:Слушнете ги најдобрите!

Би било чудно да се помисли дека една Бијонсе или Ед Ширен немаат доволно добри, свои, песни па подготвуват преработки со кои ја „зачинуваат“ својата популарност.Но, и тие се меѓу оние кои преработиле туѓа песна – затоа што многу им се допаѓа или од комерцијални причини… Погледнете неколку песни препеани …

Повеќе »

(ВИДЕО) Зошто овие пет песни и пејачки се забранети низ светот?

Кога ќе прочитаме дека некоја позната личност направила некој инцидент или „луда“ работа и не е нешто чудно…Но, најчесто тие и својот карактер го внесуваат во музичките видеа… И’, додека некои држави им „прогледуваат низ прсти“, други ги забрануваат нивните песни, па дури и цели албуми. Кејти Пери „Last Friday …

Повеќе »

(ФОТО) Бијонсе меѓу настраданите од ураганот, им делела храна и пари

Славната Бијонсе е позната и по својата хуманост.Освен што уплатила помош во фондот била и на лице место меѓу настраданите Пејачката не ги заборавила луѓето кои настрадаа од ураганот Харви и веднаш отишла да им помогне. Таа донирала големи количества на храна, а пакувала и пакети со оброци за настраданите семејства. …

Повеќе »