Tag Archives: америка

(ВИДЕО) Останале сами во лифтот, а она што го забележала камерата како ВИРУС се шири низ светот !

Тони Шерб воопшто немал поим дека ова видео ќе стане интернет хит и ќе се прошири низ целиот свет… Заменик шефот на полициската управа во тексашкиот град Ел Пасо, Тони Шерб, после 29. години работа отишол во пензија. Својата работа си ја вршел многу професионално, па последниот ден од неговата …

Повеќе »

„Златна петорка“ освои Гран-при на фестивал во Америка

Ова е наедно и седма меѓународна награда за екипата на „Златна петорка“, која не успеа да го помине филтерот од Македонија за номинација за Оскар. На есенското издание на 36. Интернационален филмски фестивал во Њу Џерси македонскиот долгометражен игран филм „Златна петорка“ во режија на Горан Тренчовски освои Гран-при за …

Повеќе »

(ВИДЕО) Светот го обиколува снимка на американски нацист кој добил силен удар во глава

Пред неколку дена по интернет почнала да се шири снимка која прикажува како минал маж во Сиетл со кукаст крст на ракавот. Полицијата во Сиетл потврдила дека примиле повеќе извештаи за маж кој оди по улицата со нацистички кукаст крст на раката и дека „предизвикувал кавги“ во центарот на тој …

Повеќе »