Tag Archives: америка

(ФОТО) Фустаните на Кејт Мидлтон кои морате да ги имате: Англичанката ги победи првите дами на Франција и САД

Кејт Мидлтон се појави на Самитот Г7 и покажа дека не може да погреши кога станува збор за стилот на облекување! Кејт Мидлтон присуствувашт на Самитот Г7 и сите погледи беа свртени кон неа! Секој пат кога таа ќе се појави на јавната сцена, сите се воодушевени од нејзиниот изглед. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Град кој никнува среде ништо, живее два дена, а потоа исчезнува!

Гостите на фестивалот учествувале во разни креативни активности во согласност со темотр, кои се менуваат секоја година. Немало платени настапи и уметници, скоро и да нема правила и граници во физичкиот простор, а од публиката се очекува само добро расположение и авантуристички дух. Секој посетител на добри фестивали ќе знае …

Повеќе »

(ВИДЕО) НОВ СЛУЧАЈ НА ПОЛИЦИСКА БРУТАЛНОСТ ЈА ТРЕСЕ АМЕРИКА: Притвореник се задушил додека полицајци клечеле на него

Притвореникот Вилијам Џенет починал откако неколку минути се борел за воздух и молел за помош додека полицајците го притискале и го држеле со лицето надолу, покажале новите видеа од затворот во американската држава Тенеси. Во тужбата поднесена во октомври 2020. година и изменета во февруари годинава во име на семејството, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Погледнете во каков заштитен оклоп оваа жена дошла во продавница

Во една продавница во Пенсилванија, снимена е жена која привлекувала внимание поради тоа со што одела. Имено, жената низ продавницата се движела со пластичен заштитен оклоп кој имал тркала и лесно можела да го движи таму каде што тргнала. Видеото на својот канал го објави ViralHog. Фото: Принтскрин/YouTube/ViralHog

Повеќе »

(ВИДЕО) Како изгледа да се биде во близина на торнадо

Брајан Емфингер е американски фотограф кој патува низ својата земја во потрага по најдоброто место за снимање природни катастрофи. Неговото патување неодамна го донесе во околината на Џез Сити во државата Мисисипи, каде на 2. мај беше сведок на огромно торнадо кое уништуваше сè пред себе. Со помош на неговиот …

Повеќе »

ЗА ПЕТ СРЕЌНИ ЖИТЕЛИ – Граѓаните на Охајо кои ќе се вакцинираат учествуваат во лотарија за милион долари

Американската држава Охајо решила да ги мотивира своите граѓани да се вакцинираат против коронавирусот организирајќи лотарија на која пет среќници ќе освојат по еден милион долари. Гувернерот на Охајо, Мајк ДеВајн рекол дека лотаријата е отворена само за возрасни граѓани кои биле вакцинирани, а првата од петте неделни извлекувања ќе …

Повеќе »

(ФОТО) Мрачна судбина на првиот холивудски супермодел: Трагично пророштво кое што се остварило

Марлен Дитрих, Вивиен Ли, Коко Шанел – овие жени беа икони за убавина и стил на 20. век, кои се уште ги паметиме и денес. Сепак, пред нив живееше Одри Менсон, првиот американски супермодел. Прва се соблече пред камера, беше муза за многу уметници, постигна голема слава. Сепак, доживеа мрачна …

Повеќе »

ОДОБРИЛЕ ВАКЦИНАЦИЈА НА ДЕЦА: Во САД започнува употребата на „Фајзер“ вакцината и за популација од 12. до 15. години

Американската администрација за храна и лекови (FDA) одобрила употреба на вакцини за коронавирус од страна на британско-шведската фармацевтска компанија Фазер/Бионтек за деца на возраст од 12. до 15. години. Со оваа одлука за проширување на програмата за вакцинација во САД на деца на возраст од 12. до 15. години со …

Повеќе »

ТЕЛЕВИЗОРИТЕ ГИ ШПИОНИРАЛЕ КУПУВАЧИТЕ: Недозволени активности на кинеските производители

Кинескиот производител на телевизори Скајворт, чии производи се продаваат во Северна Америка, иако најголемиот дел од нивната стока се пласира на кинескиот пазар, признал дека неговите телевизори ги шпионирале корисници. Една американска страница што го испитува квалитетот на потрошувачката на електронската стока дознала дека андроид телевизорите на кинескиот производител содржат …

Повеќе »