Tag Archives: америка

(ФОТО) ЈА ПАМТИМЕ ПО ГОЛЕМИТЕ ХИТОВИ: Каде е денес некогашната пејачка на „Магазин“ – Лилјана Николовска?

Живее во Америка и го има синот Тони… Лилjана Николовска (55) на социјалните мрежи ги коментирала изјавите на хрватската претседателка Колинда Грабар-Китаровиќ, а многумина се прашале каде е поранешната пејачка на „Магазин“. Лилjана ја напуштила Хрватска пред војната, а по пропаѓањето на нејзиниот брак со Јадран Лазиќ, во 1995. година, …

Повеќе »

(ВИДЕО) ХЕРОЈ ВО УНИФОРМА – ДА ЗАДОЦНЕЛ САМО СЕКУНДА: Американски полицаец во последен момент му го спасил животот на момче кое сакало да скокне од мостот!

Херој во полициска униформа му го спасил животот на млад човек кој сакал да се самоубие скокајќи од мост. Во последен момент тој успеал да ја фати за ногата и да му го спаси животот. Камерата на униформата на колегата снимила снимка од Брајан Реган како се качувал над оградата …

Повеќе »

(ВИДЕО+ ФОТО) КОШМАР ЗА СЕКОЈ РОДИТЕЛ – МАЛЕЧКАТА ЛИЛИ (10) СЕ КАПЕЛА ВО РЕКА А УТРЕДЕНТА ЈА ЗАБОЛЕЛА ГЛАВА: Девојчето се бори за живот поради амеба која и влегла низ носето!

Малечката Лили Ме, 10, од Тексас, се боре за својот живот откако за време на безгрижниот викент со родителите на реката Брезос се заразила со амеба која и го уништува мозокот. Девојчето имала јаки главоболка уште во неделата, на 8. септември, а наскоро ја фатила и треска. 10-year-old Texas girl …

Повеќе »

(ФОТО) Малку се збунил – АЛО ПОЛИЦИЈА, ВРАТЕТЕ МИ ЈА ДРОГАТА: Ги обвинил полицајците дека му ја украле дрогата па се јавил во полициска станица да ги пријави!

Полицијата во Шеронвил, мал град во американската сојузна држава Охајо, добила многу чуден повик од човек што барал да му се врати дрогата. Поточно, маж чиј идентитет не бил откриен, се јавил во локалната полициска станица за да се пожали дека му била одземена мала количина марихуана додека му била …

Повеќе »

(ФОТО) ПЕЈАЧКА (30) ЗАГИНАЛА: Пред смрт објавила „story“ на кои плаче во автомобилот!

Американската кантри пејачка Кајли Ре Харис загинала во сообраќајна несреќа која се случила утрово. Дошло до судар на три возила, во Њу Мексико, а пејачката била на пат кон градот Таос. Како што пишуваат американските медиуми, зад пејачката останала шестгодишна ќерка. Нејзиното семејство ја потврдило трагедијата и ги замолиле новинарите …

Повеќе »

(ФОТО) РЕАКЦИЈА НА ИЗМАМЕНА ЖЕНА:Откриено што направила сопругата на Вејн Руни кога го видела со друга жена!

Неколку часови откако светот го обиколиле фотографиите на кои фудбалерот Вејн Руни се дружи со атрактивна бринета, неговата сопруга Колин долетала во Вашингтон барајќи од него истиот момент да го прекине договорот со фудбалскиот клуб DC United и да се врати дома во Англија. 33. годишната Колин е снимена на …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ХОРОР – СО ГОДИНИ КРИЕЛЕ НУКЛЕАРНА КАТАСТРОФА ПОГОЛЕМА ОД ЧЕРНОБИЛ: Поради тајната не е познат точниот број на мртви – вистината е откриена 20 години подоцна!

Светот слушнал за Чернобил и Фукушима, но вистината за третата голема нуклеарна катастрофа е криена 20. години. Дури после две децении од таа катастрофа еден научник открил што се случило. Неодамна е одбележана 33. годишнина од чернобилската нуклеарна катастрофа. освен Чернобил, светот во поново време ја памти и нуклеарната катастрофа …

Повеќе »

(ВИДЕО) Возел во спротивен правец а потоа наишол шлепер…

Возењето во спротивен правец редовно завршува со фатална несреќа, и тоа без оглед на локацијата. Последниот пример доаѓа од Колорадо, од патот I-74 од Илиноис, каде дошло до тешка несреќа кога возач на камионет возел во спротивен правец. Неговото возење го снимил возач од друг автомобил, а судејќи според снимката, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Момче (24) на Лотарија добило 768. милиони долари: Ливчето го ставил во сеф а потоа открил што ќе им каже на оние кои од него ќе бараат помош!

Мануел Франко (24) од Висконсин освоил 768. милиони долари во играта на среќа „Пауербол“, што е трета најголема исплата во историјата на САД. „Почнав да лудеам. Погледнав во броевите и се поклопуваа. Срцето почна да ми чука, почувствував врелина. Почнав да викам“, рекол Франко. Како што вели, дал отказ, велејќи …

Повеќе »