Tag Archives: америка

(ВИДЕО) И’ ОВИЕ БИЛЕ РОДИТЕЛИ – Децата со години ги држеле во подрум, ги изгладнувале и мачеле

Брачна двојка од Тенеси денес пред судот ги отфрлила обвинувањата дека се виновни за убиството и злоупотребата на децата што ги посвојувале Брачна двојка од Тенеси денес ги отфрли обвинувањата пред судот дека се виновни за убиство и злоупотреба на децата што ги посвоиле. Обвинението против Мајкл Греј и Шарли …

Повеќе »

(ФОТО) Ќерката на Алек Болдвин и Ким Бесинџер во топлес ги повикала луѓето да гласаат на изборите

Иреланд Болдвин се обидува да ги поттикне своите следбеници да гласаат на претстојните избори во САД и со вчерашниот пост на Инстаграм сигурно го привлече нивното внимание. Ќерката на Алек Болдвин и Ким Бесинџер остави малку на фантазијата позирајќи во топлес со налепницата „I voted“ (јас гласав). 25-годишната девојка сподели …

Повеќе »

(ВИДЕО) БИЗАРЕН МОМЕНТ ПОМЕЃУ МЕЛАНИЈА И ТРАМП КРЕНАЛ ГОЛЕМА ПРАШИНА:„Меланија дали си добро?“

Камерите повторно забележаа необичен момент помеѓу Меланија и Доналд Трамп по последната претседателска дебата. Меланија и Доналд се држеле за раце и мавтале од бината, но кога заминале, корисниците на социјалните мрежи забележале дека Меланија ја тргнала раката, а Доналд Трамп во еден момент ја турнал. „Меланија повторно ја оттргна …

Повеќе »

СОБОРЕН ЦРНИОТ РЕКОРД ВО АМЕРИКА: Повеќе од 80.000 заразени за само еден ден – се зголемува бројот на хоспитализирани пациенти

Рекорден број од повеќе од 80.000 нови случаи на коронавирус се регистрирани во САД во последните 24 часа. Универзитетот Џон Хопкинс објави дека се потврдени 80.005 нови случаи во најзагрозената земја во светот, додека според податоците на веб-страницата на Kovid Trekking, тој број е 83.010, што е највисок дневен биланс …

Повеќе »

ПРВА ДАМА НА САД -МЕЛАНИЈА СЕ ПОЈАВИЛА НА ЗАВРШНАТА ПРЕТСЕДАТЕЛСКА ДЕБАТА: Прв пат во јавност откако „ја победи“ короната, носела и заштитна маска

Сопругата на претседателот и претседателски кандидат Доналд Трамп, Меланија, се појави на претседателската дебата, првпат во јавноста по веста дека има вирус корона на крајот на септември. Таа и нејзиниот сопруг се појавија во Тенеси, каде се одржа третата, последна дебата меѓу Трамп и неговиот противкандидат, демократот Џо Бајден, пренесува …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Наоми Кембел, Џаред Лето други големи ѕвезди позираат голи – имаат една цел!

АКТЕРОТ Џаред Лето е еден од последните во низата познати личности кои позираат целосно голи или во долна облека за да ги охрабрат обожавателите да одат на гласање. „Не заборавајте да гласате“, напиша Лето под фотографијата. View this post on Instagram Happy hump day P.S. Don’t forget to vote 🗳 …

Повеќе »

КОРОНА ВО САД: 60.000 нови случаи во еден ден

Во САД вчера се регистрирани речиси 60.000 нови случаи на коронавирус, што е најголем дневен број на новоинфицирани од почетокот на август. Според податоците на Универзитетот Џон Хопкинс, 59.500 луѓе биле позитивни на тестот во средата, јавуваат американските медиуми. Од последниот пресек, регистрирани се 985. смртни случаи, но дневниот број …

Повеќе »

(ВИДЕО) МУ СЕ СУДИ ЗА РАЗВРАТ – СВЕШТЕНИК НА ОЛТАР СЕ СНИМАЛ СО ДВЕ ДОМИНО ДАМИ: Скандалот сите ги шокирал, а еве како реагирала црквата!

Свештеникот Тревис Кларк бил уапсен откако наводно снимал сексуални односи со две дамино дами на олтарот на една црква во Луизијана. Архиепископот од NЊ Орлеанс, Григориј Ајмонд, наредил да се отстрани и изгори олтарот на црквата Свети Петар и Павле во Римокатоличката црква во Перл Ривер. “„Неговото мизерно однесување е …

Повеќе »

ПОВЕЌЕ ОД 7,7 МИЛИОНИ ЗАРАЗЕНИ: Во САД 36.778 новозаболени – 378 луѓе умреле во еден ден

Во САД вчера се регистрирани 36.778 нови случаи на коронавирус, со што бројот на заразени достигна 7.796.730, објавија Центрите за контрола и превенција на болести на САД (ЦДЦ). Според Ројтерс, починале 378. лица, вкупно 209.199. Агенцијата потсетува дека податоците на ЦДЦ не ги одразуваат случаите на пациенти пријавени од американските …

Повеќе »