Tag Archives: америка

(ФОТО) Се продава најлуксузната пештера во светот, внатрешноста остава без здив!

BECKHAM CREEK CAVE LODGE, позната како најлуксузната пештера на светот, ставена е на продажба. Пештерата прво служела како засолниште во случај на нуклеарна напади, потоа била преуредена во ноќен клуб па била и лична резиденција, а тогаш следниот сопственик одлучил да го преуредите во помал хотел и да ја изнајмува …

Повеќе »

Американец и’ испратил писмо на девојче во Хрватска, а таа му одговорила после 23 години

Ендру Пиотровски од Илиноис, на 7-годишна возраст, преку црквата во која оделе неговите родители, испратил писмо и подароци за друго дете. “Здраво. Моето име е Ендру. Се надевам дека ќе ти се допаднат играчките. Имам седум години. Сакам кошарка. Сакам да си играм. Ти? Среќен Божиќ”, пишувало во писмото. Иако …

Повеќе »

(ФОТО) Меган тајно ќе се сретне со татко и за да „го замолчи“!

Местото и точниот датум не се познати, поради заштита на Меган и Томас. Ова е деликатно време за двајцата, но намерата е конечно да ја средат нивната врска, велат британските медиуми Војвотката од Сасекс, Меган Маркл (37), планира следниот месец да го посети нејзиниот татко Томас Маркл (73), за да …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Ја допирал“ па го сместила на подот-„Не можеш да ме допираш идиоту!“:Келнерка станала хит на интернет

„Ако некој не го почитува твојот простор, те допира на непосакуван начин, имаш право да се буниш. Понекогаш мораш сама да бидеш свој јунак, додала Емелиа, кој веќе станала хероина меѓу жените во светот… „Го погледнав и реков:Не можеш да ме допираш, идиоту! Воопшто не размислував, само реагирав. Всушност не …

Повеќе »

(ФОТО) Меган Маркл оди на одмор во Америка – но без сопругот!

Осум месеци после вселувањето во британската метропола Меган Маркл планира да ги посети пријателите и семејството во Америка. Но, овојпат на одморот нема да и се придружи нејзиниот сопруг, принцот Хари, па многумина сметаат дека убавата војвотка оди да ги „среди“ семејните несогласувања… После низата обврски и ангажмани кои војвотката …

Повеќе »

(ФОТО) Убавата Летиција ја воодушевила Америка: Пред средбата со Меланиа шпанската кралица одржала модни лекции!

Службената посета на САД шпанската кралица Летиција и кралот Фелипе VI ја започнале со одењето во Луизијана, која од 1763 до 1802. година била шпанска колонија. Шпанската кралица Летиција со сопругот Фелипе моментално се наоѓаат на американска турнеја во рамките на која ќе се сретнат и со претседателскиот пар во …

Повеќе »

(ФОТО) Меланиа Трамп конечно се вратила и блеснала во голем стил!

После 26. дена отсуство Меланиа Трамп конечно решила да се врати во голем стил. Откако, после ненадејната операција на бубрезите, американската прва дама се повлекла од јавноста, никој не знаел каде е и што се случува со неа, се’ додека три недели подоцна не е снимена на настан во Белата …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Членовите на жирито на „Супер талент“ врискале поради страшниот трик на една натпреварувачка!

Бившата спајсица Мел Б се преплашила кога го видела трикот кој пред неа го извела застрашувачката илузионистка и магионичарка Света Риана од Индонезија. Девојката со вистинско име Мариа Антоанет Риана Грахрани, која веќе победил во „Супер талент“ на Азија, се пријавила на американското издание на истото шоу и извела трик …

Повеќе »

(ВИДЕО) Шеф на 860. радио станици тврди дека оваа песна ќе биде светски летен хит!

Тим Пулман е шеф во iHeartRadio, што значи дека надгледува програма на дури 850. радио станици ширум САД, односно нивниот стриминг. Поради тоа Пулман добро се испраксирал во тоа која песна би можела да биде мега хит, а за Business Insider открил кои 11. песни мисли дека би можеле да …

Повеќе »