(ВИДЕО) Светот го обиколува снимка на американски нацист кој добил силен удар во глава

Пред неколку дена по интернет почнала да се шири снимка која прикажува како
минал маж во Сиетл со кукаст крст на ракавот.
Полицијата во Сиетл потврдила дека примиле повеќе извештаи за маж кој оди по
улицата со нацистички кукаст крст на раката и дека „предизвикувал кавги“ во
центарот на тој американски град.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Сеќавање: две години без нашиот истакнат поет, преведувач и професор Драги Михајловски

Драги Михајловски е роден на 16 октомври 1951 година во Битола, каде го поминал и …