Tag Archives: америка

(ВИДЕО) СРЕЌА ВО НЕСРЕЌА ВО САД – ТИНЕЈЏЕР ПАДНАЛ ОД 150 МЕТРИ И ПРЕЖИВЕАЛ: Летал низ провалијата, се превртувал а скршил само нога!

16-годишен алпинист преживеал падот од 150 метри и се здобил само со скршеница на ногата. Гурбаз Синг тргнал со група пријатели од Канада во Соединетите Држави да се искачи на највисокиот врв во Орегон за да го прослави 90. планинарски скок. Но, во понеделникот наутро, шеснаесетгодишникот ја загубил основата и …

Повеќе »

(ВИДЕО) АВТОМОБИЛ НЕНАДЕЈНО ПРОПАДНАЛ ВО ЗЕМЈА: Се изгледало нромално а потоа се отворила дупка!

Еден автомобил пропаднал во дупка на улица што одеднаш се отворила додека се приближувал до раскрисница во Истон, Пенсилванија. Инцидентот беил снимен од камери за надзор. За среќа, немало повредени, а возачот успеал на време да излезе од возилото.

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ТАКА ГО ПРАВАТ ТОА БРИТАНЦИТЕ – НЕМА ОЛЕСНУВАЊЕ НИТУ ИМУНИТЕТ: Сопруга на американски дипломат ќе биде обвинета за смртта на момчето од Велика Британија!

Пред два месеци родителите на загинатото момче беа во Белата куќа при што Доналд Трап ги замолил да се запознаат со Ен Сакулас,која била во соседната соба. Сопругата на американскиот разузнавачки службеник во Британија ќе биде обвинета за невнимателно возење и убиство на мотоциклистот Хари Дан. 19.годишниот Дан загинал во …

Повеќе »

(ВИДЕО) НАСИЛСТВО ВО ШКОЛО – Училишен полицаец претепал ученик (11): Толку силно го треснал од подот што е чудно како детето е воопшто живо!

Полицаец од едно школо во Северна Каролина е суспендиран откако се појавила скандалозна снимка од надзорните камери. Имено, на видеото се гледа како школскиот полицаец крвнички малтретира дете. Сеуште не се знае што го навело полицаецот на такво однесување – да употреби таква сила над детето. Покрената е истрага а …

Повеќе »

(Вознемирувачко ВИДЕО) ТРАНСПЛАНТАЦИЈА НА ОРГАНИ – Хирурзи во САД извадиле срце од мртов човек и покажале како уште чука!

Трансплантација е во секој случај оригинална… Американски хирурзи оживеале „мртво срце“ и успешно го вградиле на пациент. Трансплантацијата, прва од таков вид, е извршена на Универзитетот „Дјук“ во САД. Лекарите кои го отстраниле срцето од мртвиот донатор, покажале како тоа сеуште удира. Чудно е дека срцето може да продолжи да …

Повеќе »

(ФОТО) ЌЕ СЕ НАЕЖИТЕ ОД ТОПЛИНА ОКОЛУ СРЦЕТО – МАЈКЛ (5) СИТЕ ДРУГАРЧИЊА ОД ГРАДИНКА ГИ ДОНЕЛ НА СУД: Поводот никого не оставил рамнодушен а детето конечно нашло среќа!

Петгодишник од Мичиген ги повикал сите другари од градинката на суд да бидат во публика и да бидат сведоци на неговото законско посвојување – така ги освоил срцата на луѓето ширум светот. Момчето Мајкл во четвртокот и официјално се приклучил на своето ново семејство, по одлуката на судот во округот …

Повеќе »

(ФОТО) МОНСТРУОЗНО ЗЛОСТОРСТВО: Мажот и починал а таа неговото тело го скрила во замрзнувач – Причината е бизарна!

Во моментот Барбара е во куќен притвор и и се заканува казна затвор од четири години… Барбара Вотерс (67) од Мисури е обвинета за напуштање на телото, откако било откриено дека го чувала мртвото тело на својот сопруг во замрзнувачот скоро една година. Сопругот на Барбара, Пол Бартон, почина на …

Повеќе »

(ФОТО) ПРЕЖИВЕАЛЕ ПЕКОЛ – ДЕТЕ ХЕРОЈ: Девин гледаат како му ги убиваат мајката и братот но успеал да скрие шест браќа и сестри во грмушките па пешачел 23. километри да најде помош!

Девин Блејк Лангфорд, американско момче кое преживеало грозоморниот напад, за кој се чини дека го извршил еден од мексиканските нарко картели, скрил шест браќа и сестри во грмушките, а потоа одел 23 километри за да повика помош. Во масакрот, во понеделникот, на локалниот пат во мексиканската држава Сонора, на границата …

Повеќе »

(ФОТО) ЈА ПАМТИМЕ ПО ГОЛЕМИТЕ ХИТОВИ: Каде е денес некогашната пејачка на „Магазин“ – Лилјана Николовска?

Живее во Америка и го има синот Тони… Лилjана Николовска (55) на социјалните мрежи ги коментирала изјавите на хрватската претседателка Колинда Грабар-Китаровиќ, а многумина се прашале каде е поранешната пејачка на „Магазин“. Лилjана ја напуштила Хрватска пред војната, а по пропаѓањето на нејзиниот брак со Јадран Лазиќ, во 1995. година, …

Повеќе »