Tag Archives: алкохол

(ФОТО) Ѕвездата на „Мелроуз плејс“ се „ослободила“ од наркотици и се свршила во 58. година: Доказ дека никогаш не е доцна и дека се’ се може!

Актерката Хедер Локлир се свршила на 58-годишна возраст со своето момче Крис Хајсер. Близок семеен пријател, на славната актерка, ја потврдил веста за свршувачката во магазинот „People“. Според него, парот бил верен уште од април, кога ја прославиле годишнината од нејзината трезвеност, после лекувањето од алкохолизам и зависност од дрога. …

Повеќе »

(ФОТО) Мајк Тајсон раскажал за најважната ноќ која се’ променила: “Околу мене седум проститутки, а јас мешам кокаин, вијагра, марихуана и виски”

Бев на самото дно, параноичен и постојано мислев дека тие жени ќе се обидат да ме ограбат… Поранешниот шампион на светот во бокс, Мајк Тајсон, опишал како своевремено се борел со дрогата и депресијата. Така објаснил како се чувствувал во 2009. година, признавајќи дека бил под дејство на дрога помешана …

Повеќе »

(ВИДЕО) Полјак во „Сузуки“ прелетал преку кружен ток и завршил во двор на црква!

Возачот на малечкиот „Сузуки“ имал среќа што преживеал во оваа стравична несреќа. Несреќата се случила во неделата попладне во полското гратче Рабиен кога возачот со непорилагодена брзина налетал на кружен ток. Во невозможноста да застане буквално преминал преку кружниот ток пресекувајќи ја улицата до тротоарот и средишното воздигнување. Ударот го …

Повеќе »

(ВИДЕО) ТАЖНО – ИРАНЦИТЕ ПОВЕРУВАЛЕ ВО НАРОДЕН ЛЕК ЗА КОРОНАВИРУСОТ: 27. лица починале поради труење со алкохол!

По гласините дека алкохолните пијалоци го лекуваат новиот коронавирус, во Иран, поради труење со алкохол починале 27. лица , објави во понеделникот официјалната новинска агенција Ирна. Иран, каде во понеделникот се пријавени 237. смртни случаи, е една од најтешко погодените земји со COVID-19, после Кина и Италија. Исламската Република Иран …

Повеќе »

(ФОТО) Деталите од обдукцијата на Витни Хјустон откриваат нови детали од животот на славната пејачка:Бегството од злоупотребувањата во детството го пронашла во кокаин!

Не е тајна дека пејачката Витни Хјустон имала многу проблеми во нејзиниот приватен живот, од употреба на дрога до членовите на семејството кои ги контролирале неа и нејзиниот сопруг, пејачот Боби Браун (49), која наводно била навсилен кон неа. Покрај тоа, таа, наводно, била злоупотребена од нејзиниот роднина Ди Ди …

Повеќе »

БУГАРСКИ ДОКТОР: „Алкохолот за секунда го убива коронавирусот“ – Излекуван Британец ја потврдува оваа теорија!

Мерките за спречување на ширењето на коронавирусот се актуелни во цел свет, па така и во Бугарија,каде доктор професор Тодор Кантарџиев, директор на Националниот центар за заразни и паразитски болести изнел свое мислење кое многумина шокирало… Тој рекол дека младите луѓе потешко заболуваат, но тие го шират вирусот. Поопасно било …

Повеќе »

(ВИДЕО) Нова фантазија во Саудиска Арабија: Никнува град од 500. милијарди долари!

Саудиска Арабија планира, во северозападниот дел на земјата, да го изгради Неом, град на иднината каде не би важеле строгите исламски закони и во кои жените би ги имале истите права како во западните земји. Проектот, предводен од престолонаследникот, принцот Мухамед бин Салман, е во вредност од 500 милијарди долари …

Повеќе »

(ВИДЕО) Страшна несреќа: Порше се „забил“ во вториот кат од зградата – двајца загинале

Големата брзина, заедно со алкохолот, е најголемата причина за трагичните сообраќајни незгоди. Пред неколку дена, во САД се случила тешка сообраќајна несреќа на која и кумувала брзината. Колкава била брзината може само да се претпостави. Во Њу Џерси, едно Порше се забило во вториот кат од зградата. Колкава била брзината, …

Повеќе »

ТОП 10 СМРТОНОСНИ НАВИКИ: Со ова ги уништуваме бубрезите!

Бубрезите се едни од најважните органи во организмот и се многу поважни отколку што веруваат луѓето. Тие играат клучна улога:ја филтрираат крвта, ги отстрануваат токсините, апсорбираат минерали, произведуваат урина, производуваат хормони и ги неутрализираат киселините. Со овие смртоносни навики, ги уништуваме бубрезите: 1. Не пиеме доволно вода Филтрацијата на крв …

Повеќе »