Tag Archives: алкохол

(ВИДЕО) Нова фантазија во Саудиска Арабија: Никнува град од 500. милијарди долари!

Саудиска Арабија планира, во северозападниот дел на земјата, да го изгради Неом, град на иднината каде не би важеле строгите исламски закони и во кои жените би ги имале истите права како во западните земји. Проектот, предводен од престолонаследникот, принцот Мухамед бин Салман, е во вредност од 500 милијарди долари …

Повеќе »

(ВИДЕО) Страшна несреќа: Порше се „забил“ во вториот кат од зградата – двајца загинале

Големата брзина, заедно со алкохолот, е најголемата причина за трагичните сообраќајни незгоди. Пред неколку дена, во САД се случила тешка сообраќајна несреќа на која и кумувала брзината. Колкава била брзината може само да се претпостави. Во Њу Џерси, едно Порше се забило во вториот кат од зградата. Колкава била брзината, …

Повеќе »

ТОП 10 СМРТОНОСНИ НАВИКИ: Со ова ги уништуваме бубрезите!

Бубрезите се едни од најважните органи во организмот и се многу поважни отколку што веруваат луѓето. Тие играат клучна улога:ја филтрираат крвта, ги отстрануваат токсините, апсорбираат минерали, произведуваат урина, производуваат хормони и ги неутрализираат киселините. Со овие смртоносни навики, ги уништуваме бубрезите: 1. Не пиеме доволно вода Филтрацијата на крв …

Повеќе »

Лут напиток за чистење на организмот – особено после претерување со алкохол, пушење…

Ако сте претерале со пушење, алкохол или консумирање голема количина на јака храна, најлесно да ги елиминирате токсините акумулирани во вашето тело е со земањето лут пијалок… Лутото, патем, го забрзува метаболизмот во организмот. Потребни ви се 150 гр сок од домати, 50 гр краставици, 50 гр никулци (изртена пченица) …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПРОТИВ БЛУД И АЛКОХОЛ: Руски свештеници со света водичка од авион го осветиле градот!

Православните свештеници од Руската федерална област Твер се качиле во авион и го осветиле градот со света вода за да го прочистат од гревови како што се алкохолизам и блуд. Отецот Александар Горјачев и уште двајца свештеници на Руската православна црква извршиле бизарен благослов минатата среда, во знак на сеќавање …

Повеќе »

(ВИДЕО) НАЈРАЗВРАТЕН ФЕСТИВАЛ НА СВЕТОТ: На „секси островот“ секој маж на располагање ќе има по две ескорт дами

На последниот фестивал бил и малолетник кој шокирал со признанието:„Таму првпат имав секс, пиев и пробав дрога!“ Конзервативната јавност во САД е шокирана од веста дека новото издание на „најлудиот фестивал во светот“ наречен „Секс остров“ ќе се одржи на тајна локација во Невада. Досега, на Карибите се случија изданија на …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) САМ, БОЛЕН И ЗАБОРАВЕН: Легендарниот глумец отфрлен и од Холивуд!

Најпознат по улогата на Чендлер Бинг во култната серија „Пријатели“, Метју Пери денес го слави својот 50-ти роденден, а последните години се чини дека Холивуд заборави на овој одличен актер. Во последниве години, медиумите повеќе објавија за неговите борби со зависност од алкохол и наркотици отколку за неговите улоги. Минатиот …

Повеќе »

(ФОТО) КОГА СЕ САКА СЕ МОЖЕ – ТВ ШОУ КОЕ ЛЕКУВА: Зависничка од хероин за само три месеци во комуна неверојатно се трансформирала!

Зависноста е разурнувачка. Било да станува збор за дрога, алкохол, цигари, храна или нешто друго, го уништува животот на зависникот но и неговите блиски. За да ја победат зависноста на луѓето им треба професионална помош. Тоа им се нуди на учесниците на британското шоу „The Jeremy Kyle“ кое на бројни …

Повеќе »

(ФОТО) Лекари во Тузла со алкохол лекуваат малечки тумори на црниот дроб: Без класична операција!

Лекари во Универзитетскиот клинички центар во Тузла се единствени во Босна кои успешно изведуваат метода на лекување на тумори на црниот дроб со етанолошка амбалација која подразбира одредено количество алкохол, под контрола на ултразвук директно да се вшприца во туморот… Во УКЦ во Тузла, БИХ, нова метода за третман на …

Повеќе »