(ФОТО) СУДОТ ДОНЕЛ ОДЛУКА: Славниот глумец МОРА на ТЕРАПИЈА ако не сака во ЗАТВОР, но ако не го испочитува ДОГОВОРОТ ќе заврши зад РЕШЕТКИ!

Шиа ЛеБо (34) мора да направи терапија за управување со гнев наместо да оди во затвор.
Откако беше обвинет за расправија со човек по име Тајлер Марфи, тепање, а потоа кражба на капа, судот му наредил на ЛеБо да оди на терапии за управување со гнев еднаш неделно и програма од 12. чекори за одвикнување од алкохол.


Исто така, тој мора да се држи настрана од насилството, да и го предаде на полицијата целото оружје што, дури и да го има на крајот, не смее да и приоѓа на жртвата или на местото на инцидентот на растојание помало од 90 метри.
Ако ги исполни сите тие услови во рок од 12 месеци, тој нема да мора да оди во затвор.Инаку, Шиа ЛеБо неодамна беше тужен за физичко и емоционално малтретирање од неговата поранешна девојка ФКА Твигс. Во декември минатата година, таа поднела пријава против него за сексуално насилство и го обвинила дека свесно и пренел сексуално пренослива болест и вербално ја злоупотребил за време на нивната врска, која траела од 2018. до 2019. година.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Аеродром викендов пулсираше во Џевахир Мол Скопје

Населба Аеродром изминатиот викенд пулсираше во ритамот на музиката, а Џевахир Мол Скопје повторно беше …