Tag Archives: затвор

(ВИДЕО+ФОТО) НЕШТО КАКО СОПРАНОСИТЕ – И’ Сталоне подлегна на предизвиците на телевизијата: Пристигна „Tulsa King“

Paramount+ објави акциона серија за мафијаш од Њујорк кој излегува од затвор по 25 години и оди во Тулса, Оклахома. Ова е прва главна улога на Сталоне во серија по 80 филмови во неговата кариера и би било грев да ја пропуштите. Тешко дека има поголем филмски праведник и херој …

Повеќе »

(ФОТО) Борис Бекер излегува од затвор: Во Германија се враќа со празни џебови и посрамотен

Уште како тинејџер го освои Вимблдон, беше светска мегаѕвезда и на крајот од кариерата еден од најдобрите досега. А потоа дојде неговиот пад. Статистиката вели дека дури 30 отсто од професионалните спортисти банкротираат по кариерата. Еден од нив е човекот кој имаше сè, но изгуби сè – Борис Бекер. Германскиот …

Повеќе »

(ФОТО) АКТЕРКАТА ОСУДЕНА ЗА С*КСУАЛНО ЗЛОСТАВУВАЊЕ НА ДЕВОЈЧЕ ИМА ГОЛЕМИ ПЛАНОВИ ПО ЗАТВОРСКАТА КАЗНА: Откриено како ги поминува деновите зад решетки!

Ѕвездата на Марвеловиот „Доктор Стрејнџ“, Зара Фитиан, која сексуално злоставувала 13-годишно девојче, наводно станала чистачка во затворот каде што ја отслужува казната. Зара се запишала на курс за чистење со надеж дека ќе и олесни да најде работа кога ќе и заврши казната. На почетокот на оваа година, филмската ѕвезда …

Повеќе »

(ФОТО) ЈА САКАЛ КАСАНДРА, А САКАЛ И ДА МАЛТРЕТИРА! Срцекршачот од шпанската серија е насилник – признал дека ја претепал девојката!

Домашната публика го памети како Игнасио од хит серијата „Касандра“. Освалдо Риос Алонсо, актер со порториканско потекло, остана запаметен по улогата на богат млад човек и неговиот „злобен близнак“, кој се заљубил во Касандра. View this post on Instagram A post shared by Osvaldo Rios-Alonso (@osvaldoriosalonso) Култната улога од 1996. …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ТОЈ ЛУД СВЕТ – ОВА Е СЕМЕЈСТВО СО НАЈМНОГУ ИНЦЕСТИ НА СВЕТОТ: 38. членови живееле заедно во НЕХУМАНИ УСЛОВИ, некои се родени со ДЕФОРМИРАНИ лица!

Најинцесоидното семејство во светот потекнува од Австралија, а тоа е изопачен, чуден клан, чиј водач и основач е Тим Колт, кој емигрирал од Нов Зеланд во 70-тите години на минатиот век. Семејството вклучува четири генерации на инцест и најмалку 14. деца чии родители се поврзани по крв. Тим Колт, кој …

Повеќе »

(ВИДЕО) НЕ ТЕПАА ДО КРВ: Јадевме ЕДНАШ ДНЕВНО и се капевме ЕДНАШ ГОДИШНО: Родителите ги малтретирале децата додека една ќерка не побегнала

Џордан Турпин е една од тринаесетте браќа и сестри кои побегнале од куќата на ужасите каде нивните родители Дејвид и Луиз Турпин ги држеле затворени во нехумани услови. Од неухрането девојче кое едвај можело да состави реченица поради недостиг на образование, таа со својата храброст стана инспирација и ѕвезда на …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Популарниот пејач Ар Кели е осуден на 30. години поради обвинение за сексуална злоупотреба

Пејачот Ар Кели (55) во средата беше осуден на 30. години затвор за сексуално злоставување жени, девојчиња и момчиња, повеќе од 20. години откако првпат се соочи со обвинението. Минатиот септември, поротата во Њујорк го прогласи Кели за виновен за сексуална трговија и рекетирање, по сите девет точки од обвинението …

Повеќе »

(ВИДЕО) Поради срамот со Ноле, Австралија ослободила мигранти од хотелот-затвор

Три месеци откако најдобриот српски тенисер беше ослободен од имиграцискиот хотел „Парк“ во Мелбурн, Австралија ослободила 20. мигранти, од кои многумина со години биле притворени во слични институции ширум овој континент. Еден од нив е Карим кој девет години бил држен во хотелот-затвор. „Среќен сум што сум на слобода. Луѓето …

Повеќе »

БОРИС БЕКЕР – Сакал кубански пури и убаво вино, сега во затвор својот скромен џепарлак го троши на бисквити

Посрамениот поранешен тенисер Борис Бекер се навикнува на животот во затворот во кој заврши затоа што се обидел да сокрие пари и други вредни предмети вредни 2,5 милиони фунти во стечајна постапка со намера да избегне плаќање долгови. Прилагодувањето нему не му било лесно, според The ​​Sun, и открива на …

Повеќе »