Tag Archives: одвикнување

(ФОТО) Доживеала ТРИ МОЗОЧНИ УДАРИ, инфаркт и делумно слепило: Ретко кој денес ја препознава светската ѕвезда

Животот на пејачката Деми Ловато бил тежок и полн со трауматични искустваДеми Ловато претстави спот за нова песна, а со тоа и нов изглед. Имено, таа ја скрати косата речиси до главата и на тој начин ги остави сите фанови во страв. Освен тоа, Деми е далеку од пејачката која …

Повеќе »

(ФОТО) СУДОТ ДОНЕЛ ОДЛУКА: Славниот глумец МОРА на ТЕРАПИЈА ако не сака во ЗАТВОР, но ако не го испочитува ДОГОВОРОТ ќе заврши зад РЕШЕТКИ!

Шиа ЛеБо (34) мора да направи терапија за управување со гнев наместо да оди во затвор. Откако беше обвинет за расправија со човек по име Тајлер Марфи, тепање, а потоа кражба на капа, судот му наредил на ЛеБо да оди на терапии за управување со гнев еднаш неделно и програма …

Повеќе »

(ФОТО) Животна драма на Аљоша Вучковиќ: До последниот атом сила се борел за животот на ќерката

Легендарниот актер Аљоша Вучковиќ имаше големи проблеми со својата ќерка Леана, која помина добар дел од својот живот на одвикнување од дрога. Леана тргна по стапките на нејзиниот славен татко, но посегна по темната страна. Семејството со години се обидувало да ја доведе на вистинскиот пат. Со години се борела …

Повеќе »

(ФОТО) Била зависник од дрога, 15. пати се предозирала, а сега со својата трансформација многумина оставила без текст:„Сакав да покажам дека се’ се може кога се сака!“

Девојка која била во пеколот на дрогата, успеала да се победи самата себе Поранешната зависничка, која се предозирала 15. пати, успеала да се извлече од пеколот на дрогата и целосно да го промени својот живот. Таа открила како успеала, првенствено да се победи себеси, а нејзините нови фотографии ги оставија …

Повеќе »

(ФОТО) ПОЗИТИВЕН ПРИМЕР: Споделил фотографија пред и после зависноста од дроги и станал хит на интернет

Неговата приказна многумина инспирирала… Минатата недела, корисник на „Редит“ објави пред/по фотографија од дечко кој успеал „да го сврти“ животот, откако успеал да се извлече од пеколот на дрогата, а објавата станала вирална. Авторот на постот истакна дека момчето што успеало „да се состави“, заслужува секое признание. This guy who …

Повеќе »

(ФОТО) КОГА СЕ САКА СЕ МОЖЕ – БИВША НАРКОМАНКА СЕ ПРЕПОРОДИЛА ЗА 2. ГОДИНИ: Првпат земала дрога на 13. години, а потоа животот и станал МОРНИЧАВ! Денес има 25. години и никој не верува дека била ЗАВИСНИЧКА!

Џејми Вајли (25), поранешна зависничка од мет и хероин, на својот Фејсбук профил споделила инспиративни „пред и после“ фотографии од себе. “Моето име е Џејми и јас сум поранешен зависник од хероин и метамфетамин. Разликата помеѓу двете фотографии е две години. Подобра верзија е снимена пред неколку месеци кога ја …

Повеќе »

(ФОТО) ПОВТОРНО НЕУГЛЕДЕН И ЗАПУШТЕН: Чендлер бил на вечера со девојката како по дома!

Метју бил небричен, неисчешлан, во широка бела маичка и со цигара во раката. Фановите по социјалните мрежи пишувале дека се плашат дека повторно потклекнал и дека се вратил на старите навики – алкохолот и дрогата Метју Пери продолжува да шокира. После неговите најнови фотографии на кои е неугледен и запуштен …

Повеќе »

(ФОТО) „ЖАЛ НИ Е НЕМА ПОВЕЌЕ“: Полицијата во Лондон уапсила албански дилери па им ги провериле телефоните – Сите кои нарачале дрога добиле интересно предупредување!

Ова лето, лондонската полиција се пофалила со солиден улов, паднале 12. дилери и одземале 1,2 килограм кокаин. Инаку, дрогата била проценета на нешто помалку од 150.000 фунти, додека членовите на злогласната албанска мафија биле уапсени. Покрај дрогата, пронајдени се и лажни документи и 20.000 фунти во готово. СМС порака до …

Повеќе »

(ФОТО) Афлек после одвикнувањето: Бос, со кучето, шета по Лос Ангелес

Во тек е снимањето на филмот „Torrance“ во кој Бен Афлек ја има главната улога. Ќе глуми кошаркар кој се одал на алкохолот и поради тоа се развел, а поради потребите на филмот пуштил брада и мустаќи… Глумецот Бен Афлек (46) после излегувањето од клиниката за одвикнување од алкохол ужива …

Повеќе »