(ФОТО) „Најубавата трудница на светот“ позирала гола,ја нападнале обожавателите:„Телото ти е ужасно!“

Манекенката Сара Стејџ денови ја делат од породувањето, но гледајќи ја тоа никогаш не би можеле да го заклучите. Терминот и е на 22. октомври, но сите кои ги виделе нејзините фотографии се шокирани од нејзиниот изглед. Сара, која е познат фитнес модел со 2,3 милиони следбеници, има навистина малечок труднички стомак, а многумина мислат дека со својот „неприроден“ изглед во бременоста ќе му наштети на бебето.

👶🏻 ready!! #9monthspregnant


A post shared by MY FITNESS E BOOK AVAIL NOW👇🏼 (@sarahstage) on


„Дефинитивно не би сакала вака да изгледам во деветтиот месец на бременост, ужасно е. Не би ја напуштала лекарската ординација, би барала ултразвук на една недела како и мерење да се убедам дека се’ е во ред со бебето. Носам живо битие, а не парче леб“ напишала една жена под фотографиите на Сара.
Сара се обидела да ги убеди фановите дека се храни здраво и дека нејзиното тело едноставно нема изразен труднички стомак.

„Нашите тела се способни за повеќе отколку што мислиме. Сите би требало да знаат дека секое тело е поинакво и таа различост треба да се почитува“ напишала Сара.
Ова и е втора бременост, а во првата поради својот изглед го добила прекарот “најсекси мама на светот“. Иако и’ тогаш и пишувале дека поради својот изглед ќе роди болно дете, нејзиниот син е роден здрав и неодамна наполнил две години.

Ah! Baby will be here next month! 🙀👶🏻🙏🏼 #timeflies

A post shared by MY FITNESS E BOOK AVAIL NOW👇🏼 (@sarahstage) on

Happy! 👶🏻 #8monthspregnant @shannonlaurine

A post shared by MY FITNESS E BOOK AVAIL NOW👇🏼 (@sarahstage) on

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Хороскоп за утре за сите хороскопски знаци: Прочитајте што нè советуваат ѕвездите за утре, 17.06.2024 година, во врска со работата, љубовта и здравјето

Овен Работа: Солиден работен ден ги очекува родените во знакот Овен за да ги завршат …