Tag Archives: бременост

(ФОТО) Популарната Шехерезада покажала како изгледа во 25. седмица на бременост

Турската актерска двојка, Халит Ергенч и Бергузар Корел, попознати за нас како Сулејман и Шехерзада, се во слатко исчекување. Двојката има два сина, Али и Хан, а сега во нивното семејство доаѓа девојче, а неодамна открија дека ќе и го дадат името Лејла. View this post on Instagram A post …

Повеќе »

(ФОТО) ШОКАНТНИ ФОТОГРАФИИ НА СЛАВНАТА ПЕЈАЧКА: Стасала до 109. килограми а потоа поделила ДИЕТА и фотки откако ослабнала!

Изгубила дури 46. килограми. Џесика Симпсон, актерка и дизајнерка, на својот Инстаграм профил открила дека изгубила 46. килограми за шест месеци. Вежбала со тренер, а тој и рекол дека мора да извршува пет задачи секој ден: да биде свесна за нејзината цел, да ја елиминира целата технологија на еден час, …

Повеќе »

(ФОТО) МЕГАН МАРКЛ ГИ ОТКАЖАЛА СИТЕ ОБВРСКИ ПОРАДИ ПРОБЛЕМИТЕ ВО БРЕМЕНОСТА: Повеќе не сака да РИЗИКУВА!

Меган Маркл ги откажала сите обврски поради проблемите во бременоста со второто дете. Откако го загубила своето бебе минатото лето, таа одлучила да го намали ризикот на минимум. Имено, Меган и принцот Хари очекуваат уште едно дете, а парот го откри тоа на Денот на вљубените.   View this post …

Повеќе »

11. рани знаци на бременост

Некои симптоми се чувствуваат само во првите месеци од бременоста, а потоа повремено се ублажуваат. Изостанок на менструација Доцнењето на менструација е најчестиот ран показател за бременост. Кога доцна, за жените, бременоста е првата најчеста мисла што им поминува низ главата, пишува The Sun. Замор Чувство на замор и недостаток …

Повеќе »

Карфиолот е храна што има ПЕТ супер моќи

Оваа супер храна го заслужува вашето внимание. Ако некогаш сте во дилема што би можеле да подготвите за ручек, сетете се на карфиолот. Овој вид „зелка“ ја ублажува ревматската болка, му годи на желудникот, го забавува стареењето на организмот и се верува дека спречува појава на малигни клетки. Бидејќи е …

Повеќе »

(ФОТО) По хемотерапијата и рекле дека нејзините шанси за „плодност“ се како на 45. годишна жена: Но, не загубила надеж и се случило чудо!

Лекарите биле многу скептични, знаејќи ја здравствената историја на девојката, а Меган се надевала дека бременоста ќе помине нормално… Меган Енис од Даблин имала само 24. години кога открила дека има Нон-Хочкин лимфом, малигна болест на лимфниот систем. Едно утро, во април 2017. година, таа се разбудила со болки во …

Повеќе »

(ВИДЕО) Две кучиња девет месеци чекале да го запознаат својот „мал брат“ и сега се неразделни!

Постојат многу дебати за тоа дали е добро да имате домашни миленици во бременост и дали се свесни дека се создава нов живот во телото на нивниот сопственик. Иако експертите се разидуваат околу тоа дали е добро или лошо да се има куче за време на бременоста, скоро сите се …

Повеќе »

Рани симптоми на бременост: 6. симптоми кои ќе ги забележите и пред направениот тест

Иако не можете да бидете стопроцентни сигурни дека сте бремени додека не го направите тестот и не го посетите лекарот, постојат симптоми кои се појавуваат во првите недели од бременоста. Без разлика дали само планирате или работите напорно на зачнување, не можете да избегнете да размислувате за првите знаци што …

Повеќе »

(ФОТО) ПРИКАЗНА ЗА КОЈА „БРУЈАТ“ МЕДИУМИТЕ: Не едно туку две бебиња – „Меган е бремена со близнаци!“

Додека обожавателите ширум светот со нетрпение го очекуваат големото интервју со Опра Винфри во кое кралскиот пар треба да ги открие сите сочни детали за животот на дворот, странските медиуми пишуваат дека тие исто така ќе откријат дека нивното семејство ќе се зголеми за два члена   View this post …

Повеќе »