(ФОТО) Малку инспирација: Со бебе живеат во автобус кој е подобро уреден од многу куќи

Автобусот е прилично простран и секој агол е добро искористен. Има простор за дружење, кујна, бања и спална соба. Придружувани се од бернско планинско куче…
Младиот пар од Австралија, кој има профил на Инстаграм наречен Big Little Life, редовно објавува фотографии од животот во реновиран училишен автобус.
Кога го украсувале својот мобилен простор за живеење, Крис и Ваида не се плашеле од бои и убави комбинации, што на крајот резултирало во некаков ретро, ​​весел и топол амбиент. Внатрешноста дополнително била издигната со растенија и уметнички дела.
Живеат во автобусот со своето бебе, синот Оливер и не така мало милениче – бернското планинското куче Борис, но изгледа дека сите добро се сложуваат. Автобусот е прилично простран и секој агол е добро искористен. Има простор за дружење, кујна, бања и спална соба.
Погледнете колку убаво го уредиле стариот автобус. Луѓето често им коментираат дека изгледа подобро од многу куќи и станови.
1.

 


View this post on Instagram

 

A post shared by Big Little Life (@big_little_life_)


2.


 

View this post on Instagram

 

A post shared by Big Little Life (@big_little_life_)

3.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Big Little Life (@big_little_life_)

4.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Big Little Life (@big_little_life_)

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

FAME’S Institute Unplugged Session на Плоштад „Коцка“ во Автокоманда

Денес, со почеток во 20:30 часот на плоштадот „Коцка“ во Автокоманда, ќе имате можност да …