Tag Archives: уредување

(ВИДЕО+ФОТО) НЕВЕРОЈАТНАТА КУЌА НА ЛИВ ТАЈЛЕР СРЕДЕ ЊУЈОРК: Таа дефинитивно не е типична холивудска ѕвезда!

Таа е харизматична, креативна и неверојатно кул – а иста е и нејзината куќа. Лив Тајлер живее во можеби најшармантната улица на Менхетен во последните две децении, каде што е фотографирана безброј пати од папараците додека купува весник, кафе или шета куче или ги носи децата на училиште. Израсната во …

Повеќе »

(ВИДЕО) СЦЕНАТА НА СИТЕ ИМ СЕ ВРЕЖАЛА ВО МОЗОКОТ – БАЛКАНОТ „ЗОВРЕЛ“ КОГА ВЉУБЕНИОТ БУГАРИН ЈА ПОКАЖАЛ ОВАА СОБА: Толку многу ја обожава сопругата што направил нешто УРНЕБЕСНО!

Бугаринот Красио Демиров успеа да ја исполни онаа позната Ворхолова „15 минути слава“. Сепак, станува збор за виралноста на апликацијата TikTok и видеото кое за кратко време го освои интернетот, а времето ќе покаже колку долго ќе остане популарно. Видеото има над 1.200.000 прегледи, како и 108.000 лајкови, а се …

Повеќе »

(ФОТО) ГЕНИЈАЛНО – Стар автобус претвориле во простор за живеење: Ѕирнете во необичниот дом – кој се изнајмува!

Една ноќ во овој необичен автобус чини 30. долари Ема Хил (36) и сопругот Ник (41) одлучиле да инвестираат во простор за живеење, но малку поинаков од она во што луѓето вообичаено инвестираат пари. Тоа не е стан или куќа, туку автобус од 1985. година. Тие го платиле 5.760 долари, …

Повеќе »

(ФОТО) ПАМПАС, најголем тренд за декорирање на домот: Неколку начини да го вметнете во ентериерот!

Пампас е еден од најновите трендови кога станува збор за украсување на домот. Пампас е од семејството трева, и потекнува од Јужна Америка, поточно, Аргентина, Уругвај и јужниот дел на Бразил. Наречен е по пампасите на кои расте, тревните степи на југоистокот на Јужна Америка Секоја соба може да ја …

Повеќе »

(ВИДЕО) Здодевен агол во собата – за само едно попладне- претворете во КАТЧЕ ЗА УЖИВАЊЕ!

Колкумина од нас во својот дом имаат здодевен, неискористен агол? Жenените можат да бидат господари во сопствениот дом, бидејќи токму женските идеи ги претвораат здодевните бели агли во совршени места за уживање, што ќе биде инспирација за бројни нови идеи и деловни предлози. Сè што ви треба е едно слободно …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) СТАРА КАМП ПРИКОЛКА ПРЕТВОРИЛЕ ВО КУЌА ОД СОНИШТАТА: Со добра организација се е можно!

Сега сите им завидуваат на ваквиот дом… Хилда и Мајкл успеаја да спакуваат се што им треба за живот во 20. квадратни метри. Тие се јасен доказ дека со малку фантазија и добра организација, сè е можно. Од стара камп куќичка направиле куќа од соништата во која сега живеат. Има …

Повеќе »

(ФОТО) Малку инспирација: Со бебе живеат во автобус кој е подобро уреден од многу куќи

Автобусот е прилично простран и секој агол е добро искористен. Има простор за дружење, кујна, бања и спална соба. Придружувани се од бернско планинско куче… Младиот пар од Австралија, кој има профил на Инстаграм наречен Big Little Life, редовно објавува фотографии од животот во реновиран училишен автобус. Кога го украсувале …

Повеќе »

(ВИДЕО) Никогаш премало: Погледнете како стан од 49. метри квадратни ги има сите удобности!

Одлучен да не дозволи ограничената големина на квадрати и незгодноста на два накосени покрива да влијае на функционалниот потенцијал на станот од 1940. година, архитектот Пјерлуиџи Коломбо паметно дизајнирал неколку парчиња мултифункционален мебел. Воведување на централен разделник што го дели станот и сместува голема маса за преклопување во холот и …

Повеќе »

(ФОТО) Имате стан од 30. квадрати и немате идеја како да го опремите? Оваа жена нашла решение!

Станот чија приказна денес ви ја донесуваме нè привлече на прв поглед и веројатно би помислиле дека станува збор за уште една совршена, пространа и светла внатрешност на Инстаграм, да не наидевме на фактот дека станува збор за гарсониера која има само 30. квадратни метри. Овој стан од 30 квадратни …

Повеќе »