Tag Archives: оригинално

(ВИДЕО) ДАЛИ ВИ СЕ ДОПАЃА? – Хрватска инфлуенсерка го „украла шоуто“ во смела креација која ги истакнала нејзините облини

Хрватската инфлуенсерка Ивана Мишковиќ го привлече вниманието со своето појавување на забавата на Story Hall of Fame која се одржа синоќа во Загреб. Имено, таа носела фустан од дизајнерката Ивана Јуриќ со комбинезон во боја на кожа. Поради оваа оптичка илузија, многумина мислеле дека таа се разголела. Изгледот го комплетирала …

Повеќе »

(ВИДЕО) Најубаво ЛОКНИ НА КОСАТА НА ЕДНОСТАВЕН НАЧИН: Трик што ги „полуде“ жените!

Не ви требаат алатки за стилизирање на косата Една корисничка на TikTok по име Кена Меккелан сподели трик за виткање на косата што го воодушеви понежниот пол. Имено, таа ја завиткала косата со помош на пластични кеси за само неколку минути. Кена ја завиткала косата многу едноставно, како што е …

Повеќе »

(ВИДЕО) Полнета листеста погача од домашни кори која освојува на прв залак!

Фини и крцкави корички, полнети со фил од праз и сирење… Ако сте сакале да направите домашна пита а не сте мајстор за тегнење кори направете пита со листести кори од стасано тесто.Потребни ви се малку состојки, а питата е создадена да се засака со првиот залак Состојки: Тесто: 15 …

Повеќе »

(ФОТО) Совршен оброк за целото семејство: ПИЦА на поинаков начин!

Ви донесуваме необичен рецепт кој ќе ги освои стомаците на вашето семејство Пицата е омилено јадење на секое семејство, особено ако имате најмали кои уживаат во нејзиниот вкус. Овој пат, ви предлагаме малку поинаква варијанта на ова омилено јадење, одлична плетенка со фил за пица. Состојки за плетенката: 600 грама …

Повеќе »

(ФОТО) Малку инспирација: Со бебе живеат во автобус кој е подобро уреден од многу куќи

Автобусот е прилично простран и секој агол е добро искористен. Има простор за дружење, кујна, бања и спална соба. Придружувани се од бернско планинско куче… Младиот пар од Австралија, кој има профил на Инстаграм наречен Big Little Life, редовно објавува фотографии од животот во реновиран училишен автобус. Кога го украсувале …

Повеќе »

(ФОТО) ОРИГИНАЛНО ЗАПРОСУВАЊЕ: На џамбо плакат среде Сплит ја побарал раката на девојката!

Покрај до базенот на Пољуд се појавил голем билборд со кој маж од Сплит ја запросил својата девојка, пишува Dalmatinski portal. На огромен плакат имало напишана порака што ги воодушевила сите жители на Сплит кои поминале оттаму. „Бебо, тука се запознавме, тука ме зема за рака, тука ја барам твојата …

Повеќе »

(ФОТО) Леб со лук: Не се мачете да месите – овој полнет леб сите ќе ги воодушеви!

На новогодишната трпеза е обичај да се има и нешто месено…Но, наместо да се мачите да месите или скапо да плаќате готови кифлички или погачи пробајте го овој леб со лук кој кога еднаш ќе го послужите никој нема да ви бара ништо друго… Состојки: векна леб (бел, црн, интегрален) …

Повеќе »

(ВИДЕО) Необичен виолетов остров во Јужна Кореја!

Целата наша планета Земја, односно многу земји кријат некои преубави места. Еден јужнокорејски остров стана вистински хит на Инстаграм, тоа е Виолетов остров. Пандемијата на вирусот Ковид-19 ширум светот ги носи своите последици. Меѓутоа, кога сето тоа ќе помине еден ден (кој може), нека ја посети Јужна Кореја и интересното …

Повеќе »

(ФОТО) Рецепт на денот: Ќебапи во „мантил“ од компири

За денес ви предлагаме еден необичен рецепт со состојки кои се омилени на нашата трпеза Потребно е: компири ќебапи пиперки, тиквички, модар патлиџан, домати зачинска сол,црн пипер, зачини по желба масло Подготовка:компирите измијте ги, излупете ги и издлабете. Издлабениот дел ставете го на страна. Компирите наросете ги со зачинска сол, …

Повеќе »