Tag Archives: куче

(ФОТО) Планинар бил спасен од неговото куче –  со своето тело го греел и чувал цели 13 часа

Хрватската планинска спасувачка служба (ХГСС) успешно ја завршила една од најтешките спасувачки операции на планинар кој се нашол на крајно непристапниот терен на највисокиот врв на Велебит, Вагански врв. ХГСС на својата Фејсбук страница го објави продолжението на приказната за планинарот што го спасиле од Велебит. „Пријателството и љубовта меѓу …

Повеќе »

(ВИДЕО) Паметното куче знае да помогне во домашните работи, луѓето се воодушевени!

НЕ мора секогаш да земате правосмукалка или крпа во ваши раце за да им помогнете на вашите домашни во домашните работи. Едно куче сфатило дека тоа може да го направи на поинаков начин. Додека еден човек го чисти подот со џогер, кучето седи до другите двајца на каучот и го …

Повеќе »

(ВИДЕО) Го нашла своето кученце како теши тажен странец на аеродромот

МЕДИСОН ПАЛМ секогаш патува со својата кучка за терапија Кора, но дури и таа била изненадена од она што Кора го направила на аеродромот. Медисон и Кора летале од нивниот дом во Ајдахо, Алјаска за да ја посетат мајката на Медисон, а на трансфер на аеродромот во Сиетл, Кора му …

Повеќе »

(ФОТО) Девојче преживеало во дивината на Сибир со волци

Исто како во приказната за малиот Могли, само во реалноста, едно девојче е пронајдено во сибирската дивина каде што преживеала сама.Сама во шумата, меѓу мечки и волци, една мала Русинка преживеала две недели. Цел свет слушна за Карина Чикитова, која денес има 11. години, откако со помош на своето куче …

Повеќе »

(ВИДЕО) Кучето голман соборува светски рекорди

Ако мислевте дека кучињата не знаат да играат фудбал, тогаш сте се излажале. Погледнете каков голман е ова куче. Не само што е вешт, туку е и неодолив. „Гледајте како овој кучешки голман го руши светскиот рекорд по број на одбрани“, беше објавено над видеото на социјалните мрежи. Неговото видео …

Повеќе »

(ВИДЕО) Кучето прво ги почувствувало ударите на бебето во стомакот, неговата реакција е сè

Кучето Гус било спасено откако било пронајден врзан за столб и е многу благодарен на семејството што го посвои. Тој е многу заштитнички настроен кон нив и секогаш сака да биде сигурен дека се безбедни, особено откако сфатил дека неговата сопственичка е бремена. „Откако забременив, тој е малку повеќе приврзан …

Повеќе »

(ВИДЕО) Научил да носи пелени и воодушевил милиони луѓе на TikTok

Кучињата станаа најдобри пријатели на човекот не само затоа што ни носат радост, туку најмногу затоа што беа исклучително корисни. Оттогаш помина многу време, а овие денови многу луѓе не чувствуваат потреба да имаат куче при рака. Но, тоа не значи дека кучињата не чувствуваат потреба да помогнат или дека …

Повеќе »

(ВИДЕО) Средба која ги топи и најтврдите срца: ЉУБОВТА помеѓу ова момче и кучето е неверојатна!

Кучето е најдобриот пријател на човекот Животните се многу приврзани за своите сопственици, особено за малите, а доказ за тоа е ова куче кое секој ден возбудено чека момчето да дојде од училиште. Секојдневно стои на патот и возбудено го чека „малиот газда“ да се симне од училишниот автобус. Штом …

Повеќе »

(ВИДЕО) Реакцијата на полициското куче кон српскиот министер е хит, луѓето пишуваат: „Добра обука!“

На ТВИТЕР се шири видео од интересна сцена што се случила при посетата на министерот за внатрешни работи на Србија, Александар Вулин, на полициските единици. Додека се поздравувал со полицаецот до кој тивко седело полициското куче, животното се вознемирило и почнало да лае кон Вулин. Pas ne greši, nikad.♥️ pic.twitter.com/7lKz7LOFQI …

Повеќе »