Tag Archives: куче

(ВИДЕО) ОВА ПРЕСЛАТКО КУЧЕ Е ВИСТИНСКИ ХЕРОЈ! Жена сакала да скокне од мостот и да се самоубие, но поради него ДЕНЕС е жива!

Едно куче беше прогласено за херој затоа што помогнало да се спаси жена која сакала да скокне од мост и да се самоубие. Во серијата објави на Твитер, портпаролот на противпожарната служба изјавил дека таа пристигнала на местото каде полициските преговарачи разговарале со жената и станувале „сè позагрижени“ за ситуацијата. …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЉУБОВ – Осумгодишното момче кое ја продало својата скапоцена колекција за да го спаси кучето го воодушеви светот со својот гест

Осумгодишниот Брајсон Климан направи неверојатен гест за кој зуе јавноста ширум светот, кога ја продал својата најскапоцена колекција на слики од „Покемон“ за да го спаси своето куче Брус, откако му била дијагностицирана смртоносна болест. Имено, момчето започнало да собира налепници „Покемон“ од својата четиригодишна возраст, а во својата колекција …

Повеќе »

(ВИДЕО) Куче на пресладок начин го моли сопственикот да го погали – невозможно е да му се одолее!

Видеото собрало повеќе од милион лајкови и мноштво коментари Куче по име Амора точно знае како да го добие она што го сака, и кој би можел да му каже „не“ на неговото мило лице? На виралното видео објавено на „ТикТок“ може да се види начинот на кој Амора го …

Повеќе »

(ВИДЕО) Куче не сакало да ја напушти сопственичката – трчал по возилото за брза помош се до болницата!

ВЕРНО куче од Турција ги допре срцата на луѓето ширум светот откако трчал по брза помош во која била неговата сопственичка. Имено, на сопственичката и се слошило и со возило на брза помош била пренесени во болница, пренесува новинската агенција TRT Haber. Девојката имала доволно сила самостојно да влезе во …

Повеќе »

(ВИДЕО) Го снимила кученцето како се обидува да каже нешто: „Мислам дека рече…“

Тиктокерката Џеси снимила преслатко кутре што неодамна го посвоила како се обидува да каже нешто, и во еден момент помислила дека тој ја нарекол мајко. „Дали само го слушнав тоа или зборуваше мама?“, ги прашала своите придружници и тие се согласиле да го слушнат истото. @jessyy.jjMy angel #fyp #puppy #foryou …

Повеќе »

(ВИДЕО) Намерно, среде прошетка, го испуштила поводникот, а златниот ретривер направил нешто премногу смешно!

СОПСТВЕНИЧКАТА на златен ретривер отиде на прошетка со него, а потоа одеднаш го испуштила поводникот од нејзината рака за да ја види неговата реакција што таа ја снимила и објавила на ТикТок, каде видеото стана хит. Кога кучето видело дека сопственикот го ослободил, најпрво тој само застанал збунето и ја …

Повеќе »

(ВИДЕО) КОГА ЌЕ ТЕ ПОГОДИ ПЕСНА: На куче му пуштиле песна од 2000. – потполно „полудел“

ВО 2000. година, песната Who Let the Dogs Out беше на врвот на светските топ листи. Речиси е невозможно да се најде личност која тогаш не ја потпевнувала, а некои сметаат дека е хит дури и денес. Кога и да ја слушне, бордер коли Форест потполно полудува. Неговата сопственичка Тина …

Повеќе »

(ВИДЕО) Куче кое не се одделува од дедото докажува дека кучињата се најдобрите пријатели на човекот

СО ПРИЧИНА, за кучињата се вели дека се најдобри пријатели на човекот. Тие се лојални, а нивната љубов кон луѓето е бесконечна. Постојат бројни примери на Интернет што го докажуваат ова. Така, една жена го снимила својот дедо „закован“ на креветот. На видеото, неговото куче лежи на него и се …

Повеќе »

(ВИДЕО) Ирскиот претседател давал интервју а вниманието го украло неговото куче

ПРЕТСЕДАТЕЛОТ на Ирска, Мајкл Д. Хигинс во неделата дал телевизиско интервју, кое стана вирално, но не поради она што го рекол, туку заради симпатичното куче кое цело време било желно за вниманието на неговиот сопственик. Планинското куче Бернез, цело време разиграните шепи ги фржел на Хигинс, додека претседателот разговарал со …

Повеќе »