Tag Archives: брачен пар

(ФОТО) „Зборуваат дека мојот сопруг е премногу убав за мене и дека нашиот брак е лажен“

Луѓето ги навредуваат со сурови навреди и негативни коментари, но парот вели дека не им е грижа и често се смеат на тоа. Џина Мајарес и Џош се во среќен брак веќе три години, но луѓето едноставно не можат да престанат да го коментираат нивниот брак. Џина добива навреди од …

Повеќе »

Ѓаволот не ми даваше мир, морав да го проверам телефонот на сопругот: Нема да верувате што и се случило на оваа жена на крајот!

Сакала да умре од срам, па од среќа, а потоа ја чекало нешто многу неочекувано На интернет се појави исповед на една сопруга, која прво воодушевила многумина, а потоа некои налутила, а некои дури и насмеала поради иронијата на целата приказна. „Инаку, не сум љубоморна, но една вечер ѓаволот не …

Повеќе »

„ЈАС ВЕЧЕР, А ТАА УТРЕ“ – Брачен пар од Србија ниту смртта не го разделила: Богољуб и Марија починале со разлика од девет часа

Брачниот пар Богољуб (97) и Марија Едит (104) Јокшиќ од Србија починале во четвртокот на 13. октомври со разлика од девет часа, а интересно е што Богољуб предвидел се. Двојката живеела во селото Доња Врбава, недалеку од Горњи Милановац, а српските медиуми пишуваат дека Богољуб починал прво, нешто по два …

Повеќе »

Брачен пар добил рекордни 184. милиони фунти на лотарија, сега се побогати од Адел

Брачен пар од Глостер преку среќен тикетинкасирал 184. милиони фунти. Рекордната сума што ја освоија Џо и Џес Твејт минатата недела ги направи побогати од пејачката Адел, пренесува Би-Би-Си. Г-ѓа Твејт (44), мајка на две деца, рекла дека неа и на нејзиниот 49-годишен сопруг освоената добивка ќе им дадат „време …

Повеќе »

(ФОТО) Брачен пар од Подгорица се откажал од свадбената прослава а парите ги донирале за сиромашни семејства

ПОДГОРИЧАНКАТА Лејла Ќоровиќ и нејзиниот сопруг, кои живеат и работат во Јужна Каролина, САД, парите наменети за нивната свадбена веселба ги поделиле на сиромашните семејства во нивната татковина. Лејла се објавила на Инстаграм. „Како одминуваше времето, размислувавме и за тоа како, каде и кога да направиме свадба, што е донекаде …

Повеќе »

(ФОТО) СЕЛФИ ПРЕД СМРТ: Се сликала, па паднала во провалија, шокираниот сопруг рекол – не ни вресна!

Брачен пар од Холандија бил на одмор во Белгија кога се случила трагедијата. Зои Снукс (33) се разбудила рано наутро со сопругот Џои Јансен во белгиското село Надрин, за да го искористи последниот ден од одморот за да посети карпа над реката Урт. Зои и Џои своето слободно време го …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) 9.ГОДИНИ НЕ МОЖЕЛЕ ДА ИМААТ ДЕЦА, потоа го направиле ова: Сигурни се дека поради тоа Бог ги наградил!

Кој верува во чуда, тој чуда и создава… Џош и Алиша Дагерти од Соединетите држави 9. години не можеле да добијат бебе.Се труделе за основаат семејство, иако сите лекари кај кои биле им велеле дека нема шанси да дојде до бременост. Во тие девет години, Алисија имала, верувале или не, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Поради немаштина брачен пар сакал да снима порно филмови, а потоа доживеале неверојатно БЛАМИРАЊЕ!

Децата обично знаат како да ги засрамат своите родители Џен и Бред Харисон, поради тешката финансиска состојба во која се нашле, одлучиле своите интимни снимки да ги продадат преку Интернет. Тие им кажале на своите деца што прават, но многу брзо се покајале што им ги кажале сите детали. Имено, …

Повеќе »

ИСПОВЕД – ЕДНА ГОДИНА СЕ ОБИДУВАЛЕ ДА ДОБИЈАТ ДЕТЕ А ПОТОА ЈА ДОЗНАЛА ВИСТИНАТА ЗА НЕГО: Била во потполн шок! Посла ТОА го оставила!

Брачен пар од Австралија една година се обидувал да добие дете и по една година Ешли ја дознала правата вистина за нејзиниот сопруг Метју. – Јасно се сеќавам на моментот кога тој ме запроси. Разговаравме и за деца, на што му реков „ако се случи, ќе се случи“. И двете …

Повеќе »