Tag Archives: автобус

(ВИДЕО+ФОТО) Ѕвездата на „Бекстрит бојс“ обвинета за силување на малолетничка со аутизам

Пејачот Ник Картер е обвинет за силување малолетно девојче во 2001 година, според новата тужба и прес-конференцијата на наводната жртва и нејзините адвокати одржана во четвртокот.. Расплаканата Шенон Шеј Рут на Фејсбук во живо изјавилае дека била сексуално нападната од ѕвездата на „Бекстрит бојс“ кога имала само 17 години. „Последните …

Повеќе »

(ВИДЕО) 28. милиони прегледи: Девојчето кое секој ден ги чека своите сестри од училиште станало хит

Има ли нешто поубаво од сестринската љубов? Тиктокерка и мајка на три девојчиња, Робин Витсет, редовно објавува видеа од своето семејство на својот профил, а едно посебно ги воодушеви сите корисници на оваа социјална мрежа. Имено, таа ја снимила својата најмала ќерка како секој ден стои во дворот и ги …

Повеќе »

(ФОТО) Баба забележала скината навлака на седиште во автобусот, па направила нешто што ја воодушевило „екипата“ од Фејсбук

На оваа баба и било досадно додека се возела во автобус, па решила да се забавува со нешто и попатно направила добро дело. 😄 Фото: Принтскрин/Facebook

Повеќе »

(ФОТО) Купиле двокатен автобус и го направиле дом, а неговата внатрешност ќе ве остави без здив

Млад пар се одлучил на заеднички, но смислиле уникатен начин како заеднички да го направат својот дом Шарли МекВајар и Лук Вокер поради финансиската состојба не можеле да си дозволат куќа, па смислиле оригинален начин за заеднички дом. View this post on Instagram A post shared by @doubledeckerhome Оваа млада …

Повеќе »

(ФОТО) Трагедијата на македонскиот автобус е најголема катастрофа во Европа последните 10. години

Денешната автобуска несреќа во Бугарија во која загинаа 46. лица е најтешката автобуска катастрофа во Европа во последните 10. години. Така коментираат од агенцијата АФП, за трагедијата која се случила рано утрово на територија на Бугарија на автобус со македонска регистрација. Коментирајќи ги трагичните детали околу инцидентот агенцијата истакнала дека …

Повеќе »

(ВИДЕО) Во македонскиот автобус загинале 12. деца, останатите се на возраст од 20. до 30. години

СТРАШНА сообраќајка се случи синоќа околу два часот на бугарскиот автопат. Загинаа 46. лица, меѓу кои 12. малолетни, а повеќето од загинатите се на возраст од 20. до 30. години, јавуваат бугарските медиуми. Загинале сите се Албанци од Косово, изјавил албанскиот министер за надворешни работи. Тие беа на патување во …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ПРВИ ФОТОГРАФИИ И СНИМКИ ОД МЕСТОТО НА НЕСРЕЌАТА: Автобус од Македонија потполно изгорел заедно со патниците!

Автобус од Македонија изгоре рано утринава во Бугарија. Загинаа 46 лица, меѓу кои 12 деца Несреќата се случила на 31-от километар од автопатот Струма, недалеку од селото Бошнек. Според првите податоци, во автобусот имало 53. лица, сите биле државјани на Северна Македонија кои патувале од Турција. На местото на несреќата …

Повеќе »

(ФОТО) ВО БУГАРИЈА ИЗГОРЕ МАКЕДОНСКИ АВТОБУС: Загинале 46. лица, меѓу кои 12. деца

Најмалку 46. лица загинаа денеска кога автобус со северномакедонски регистарски таблички се запалил на автопат во западна Бугарија, соопштија властите во Софија. Шефот на одделот за безбедност на бугарското МВР, Николај Николов за националната телевизија изјавил дека седум лица со изгореници се префрлени со брза помош во болницата Пирогов во …

Повеќе »

Во Бугарија се запалил македонски автобус на АМ „Струма“: Настрадале 46. лица – имало и деца

Синоќа на автопат во Бугарија, се случила тешка несреќа со автобус на АМ „Струма“, кој се запалил и изгорел со 46. патници. Како што известуваат бугарските медиуми меѓу нив имало и деца. За ТВ Нова по телефон говорел и прмиерот Зоран Заев кој заедно со министеротза надворешни работи- Бујар Османи …

Повеќе »