Tag Archives: автобус

(ФОТО) ТОЈ ЛУД СВЕТ – ОВОЈ ЧОВЕК СИГУРНО ЌЕ ИМА ДОВОЛНО ДИСТАНЦА: НОСЕЛ ЗМИЈА НАМЕСТО МАСКА – патниците во шок!

Многу земји го ДОНЕЛЕ правилото за задолжително носење маски во јавниот превоз, а некои граѓани се обидуваат на секој начин да го покријат лицето. Така еден Британец ги изненадил сите патници во автобусот што сообраќал од Свинтон до Манчестер. Наместо маска, тој носел змија! Змијата се завиткала околу неговиот врат …

Повеќе »

(ФОТО) Ќерката на Том Круз чека автобус на станица како сиот нормален свет

Додека славниот холивудски актер Том Круз неодамна беше фотографиран како лета околу Лондон со неговиот приватен хеликоптер, неговата ќерка (усвоена од првиот брак со Никол Кидман) избрала помирен и „нормален“ живот. Папараците вчера ја фотографирале, со заштитна маска на лицето, како чека автобус на локална автобуска станица. Изабела Круз е …

Повеќе »

(ВИДЕО) Дистанца на ниво: Возач на автобус е крал на дистанца

Убаво време, фолкери ечат од радио, мајсторот ужива во возењето – на прв поглед, сè е како корона никогаш да немало. Освен една мала работа. Возачот на автобусот, се чини, сериозно ги сфатил препораките за задолжителното растојание поради ширењето на вирусот, па се оградил со ремени. Еден сведок на ова …

Повеќе »

(ВИДЕО) Нападнала жена бидејќи не носела маска во автобус: Возачот се посрамотил со една реченица!

Возачот на автобусот морал да го запре возилото и да интервенира откако група патници почнале да се расправаат затоа што младата девојка не носела заштитна маска. Видеото е снимено во Ливерпул и предизвикало бројни реакции на социјалните мрежи. Неколку луѓе почнале да ја критикуваат младата жена без маска, а меѓу …

Повеќе »

(ВИДЕО) ВОЗАЧ НА АВТОБУС СПАСИЛ СТАРИЦА : Видел како крадецот ја напаѓа бабата па без двоумење „излетал“ од автобусот!

Возачот Карол Золт Кис возел автобус во градот Мисколц во Унгарија, кога забележал дека краде напаѓа стара жена која одела со стап и се обидел да ја ограби. Надзорната камера во автобусот забележала дека тој запрел без никакво двоумење, скокнал од автобусот и го избркал напаѓачот. Возачот, инаку поранешен војник, …

Повеќе »

ПОП ИЗБЕГАЛ ОД СРБИЈА: Отишол во Германија да вози автобус!

Тивко и без објавување, свештеникот, Петар Ѓукановиќ (42) му се заблагодарил на епископот Савац Лавренти за довербата, ја напуштил доверената парохијата и со семејството отишол во Германија, во баден – баден да вози автобусот. Петар цврсто решил со семејството, сопругата и двете деца да оди далеку од својата земја и …

Повеќе »

(ВИДЕО) Момче избодено, со нож, во автобус на ЈСП, во Чаир

Момче кое се превезувало во автобус на ЈСП пред неколку минути било прободено со нож во Чаир, објави  порталот  fol.mk. Идентитетот на момчето се уште е непознат, а според очевидци, момчето е повредено во ногата. „Според очевидец, полицијата веднаш била присутна на местото на злосторството, а жртвата веднаш била пренесена …

Повеќе »

(ФОТО) Чадор и во автобус: Секако, ако врне!

Патниците на автобусот со број 63 имаат големи проблеми. Не знаат каде им е подобро – во автобус или надвор. Бидејќи нив секаде ги врне.И секаде си користат чадор…А, автобусот им служи само некаде побргу да стасаат…

Повеќе »